| Slowmotioon a întrebat:

De ce e posibila cercetarea stiintifica?

Răspuns Câştigător
| stavgiku a răspuns:

Pentru ca oamenii sa poata raspunda la intrebarile care nu au un raspuns...

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fiindca Dumnezeu permite.Cu fiecare generatie se naste un om caruia ii este destinat sa descopere o taina a firii inaccesibila pana atunci mintii omenesti. Poate gresesc, dar de multe ori, vazand cat de putine lucruri stiam ieri, ca unica specie inzestrata cu ratiune, si cat de multe stim astazi, imi vine sa cred ca, la sfarsitul vremurilor omului ii este destinat sa-si cunoasca Creatorul. O sa ziceti ca sunt nebuna, dar chiar cu acest risc, tot va spun ca nu cred ca suntem destinati pieirii cum multi "apocaliptizeaza", ca sa creez aici pe loc un cuvant, cu ingaduinta voastra. Poate emit un paradox insa cred ca stiinta ne conduce spre deplina cunoastere, cea a celui ce ne-a creat.

| AvalohAlyn a răspuns:

De ce sa nu fie posibila?

mira
| mira a răspuns:

Nu este prea fericit formulata intrebarea ta, un raspuns poate totusi primi.Curiozitate,nevoia de a-si usura munca sunt cele care il mana pe om sa cerceteze lumea inconjuratoare.Constatandu-i beneficiile, societatea sustine financiar si incurajeaza cercetarea stiintifica.

Răspuns utilizator avertizat
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Ca sa nu fim niste incuiati la minte.

| Slowmotioon explică:

Raspunsul il stiu si eu, doar am vrut sa vad parerii, inca mai astept pareri si apoi o sa postez si eu un raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E posibil sa fie imposibila? e imposibil, sa fie imposibil, ca cercetarea sa fie posibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca o iei pe canta de la posibilite, la bel.-ai de mon care, mai nea, zis sefu ca. bradului la munte-i place, si nu la loc seees.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De smechera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ca ne-am nascut cu acel impuls de a sparge zidurile orcaror cunoasteri invechite.Sint aproape sigur ca daca universul s-ar termina undeva departe la un zid de netrecut pentru om nu va fi decit o problema de timp sa treaca dincolo.