| benny7 a întrebat:

De ce „Oul Cosmic Big Bang-ul" a fost propus de un preot catolic?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Stiu despre ce e vorba

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu vad rostul intrebarilor, daca toate raspunsurile sunt dumnezeu

| benny7 explică (pentru RAY):

Mulţumesc!
Care este secretul legături între catolicism şi ştiinţă?

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Omule eu nu am legatura cu religia catolica nici stiinta nu are

| benny7 explică (pentru RAY):

Orice părere, informaţie e bine primită...*

| benny7 explică (pentru RAY):

Georges Lemaître, preot catolic și fizician belgian, fondatorul teoriei Big-Bangului https://ro.wikipedia.org/wiki/Georges_Lema%C3%AEtre

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Acest om era si om nu? ca om avea curiozitati, era si fizician

| benny7 explică (pentru RAY):

Caută ceva pe net, dacă se poate ceva mai mult!

| benny7 explică (pentru RAY):

Da şi preot catolic...

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Stiu despre ce e vorba

| SG1995 a răspuns:

Deoarece la un moment dat în lumea științei se credea că Universul pur și simplu nu are vreun început, dar mulți religioși printre care și preotul francez nu era de-acord. Tipul a încercat să demonstreze că Universul are un început și a și reușit.

| benny7 explică (pentru SG1995):

Ok atunci
Care este secretul legături între catolicism şi ştiinţă?

| Darkmagic a răspuns:

Dumnezeiesc! rolling on the floor
Sunteti sau deranjati grav...sau unul si acelasi.
Astept ziua in care o sa-i dai funda si pentru ca raspunde "Buna ziua"...atat de rau ati ajuns, si voi, si rubrica S&F.
Vai de capul vostru...
Mai penibili de atat, puteti? rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vad o ghilimea deschisa dar nu inteleg unde se termina?

| benny7 explică:

Cea mai importantă întrebare pe care v-o puteţi imagina?

| EcceHomo a răspuns:

Fiindcă oul Benedict fusese deja propus.

| benny7 explică (pentru EcceHomo):

Ok
Cea mai importantă întrebare pe care v-o puteţi imagina? Care este secretul legături între catolicism şi ştiinţă?

| EcceHomo a răspuns (pentru benny7):

Eu îmi imaginez multe.Ca şi întrebare, importantă ar fi una care nu are treabă cu catolicismul sau ştiința, ci cu Dragnea.big grin

| benny7 explică (pentru EcceHomo):

Ok