| anoni a întrebat:

De ce soldatii Kamikaze purtau o casca ?

Răspuns Câştigător
| paulpaul25 a răspuns:

Eu stiu...thinking poate sa se asorteze cu bombalaughing))

11 răspunsuri:
| MeScorpion a răspuns:

Pentru ca toti soldatii o fac.

| MeScorpion a răspuns:

Gen "efectul de turma".

| Dmesss a răspuns:

Te-ai grabit sa dai funda. Ai primit doua raspunsuri pe care le poti considera corecte.

| nutepriveste21 a răspuns:

Da cred ca ai dat funda prea repede(de fapt eu cred ca ti-ai autoacordat-o) pentru ca in realitate daca cumva purtau casca soldatii pe care ii invoci tu aici, e clar ca o purtau pentru a nu suferi rani atunci cand vor fi imprastia-ti de suflul exploziei.

| NOBODY a răspuns:

Ce filosofie!
Teorema chibritului simplificată

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Pt soldatii kamikaze era o rusine f mare sa dea gres, deci probabil purtau casca sa fie cat de cat protejati pana indeplineau misiuneabig grin

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

E veche intrebarea.o pusesem si eu acum 2 ani tot aici.

| anoni explică:

Bine,corect,o sa mai pun una tot asa si o sa astept pana la cel mai tare raspuns...
bine asa?

| andy_3924 a răspuns:

Pentru a nu fi omorati pana ajungeau la destinatiewinking

| Fisstic a răspuns:

Pt ca asa purtau toti solatii.nu conteaza cum erau. Oricum soldatii Kamikaze tot mureau pentru ca se prabuseau cu avioanele in vapoarele sau masinile asdersarului.Aceasta chestie era cunoscuta si constienta pentru eiwinking. Funda?big grin

| Xcel98 a răspuns:

Ca sunt smecherilaughing funda?