| Marioara_5353 a întrebat:

De ce uni nu credeti in Cuvantul lui Dumnezeu? De ce nu va rugati si voi ateilor! Nu va e rusine in fata lui Dumnezeu? Atat am avut de spus.

Răspuns Câştigător
| Radioactive a răspuns:

E o întrebare retorică sau ce? De când am citit prima propoziţie mi-am dat seama cine e dragul de user ce a postat-o. De când am terminat fraza, nu mai aveam niciun dubiu: Marioara is back!
''Atât am avut de spus.'' Faza e că atât vei avea şi peste o oră, şi mâine, şi poimâine şi până vi se va şterge contul. Dacă tot sunteţi aşa de credincioasă, de ce nu vă aflaţi în biserică? În schimb ne umpleţi nouă site-ul de tâmpenii zilnic, dacă era doar o dată mai spuneam. N-aveţi un copil de hrănit? Un băiat de 15 ani, am înţeles...N-aveţi cumva un soţ de asemenea? N-aveţi cumva de învăţat nişte gramatică? Fiecare are, apropo, dreptul de a alege! Cred că e a 10-a astfel de întrebare...

Bla, bla... ştiu, sunt atee ''nediagnosticată''...sunt păgână, aşa-i? Mda, mulţumesc pentru viitoarele complimente. Ne vedem mâine.

22 răspunsuri:
| TheHunter38 a răspuns:

Nu pricep ce vrei sa zici prin` De ce nu va rugati si voi ateilor`.
N-ai cum sa te rogi la atei, pentru ca ateismul, sustine ca nu exista divinitate,.

| TheHunter38 a răspuns:

Din raspunsul lu 4EverAndNever m-am lamurit cum sta situatia, eu zic ca cel mai bine e sa fii ateist, dar fiecare are dreptul lui sa creada in ce vrea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu cred in cuvantul Dumnezeu, de ce nu imi e rusine in fata Lui? Pentru ca dupa parerea mea nu exista. Sincer imi dai impresia ca esti cam frustrata. Crezi ca toti ar trebui sa-ti impartaseasca credinta? Parerile si credintele oamenilor variaza, nu cere ca toti sa fie ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marioara nu ti-a ajuns cu jignirile astea directe sau indirecte cum vrei sa le spui. Ori faci pe proasta ori chiar esti. Asa era si una pe descopera.ro una Claudia sau cum o chema si pe aia, dar era mai rau ca tine zicea ca e sfanta fecioara si ca daca nu ne rugam la dumnezeu vine cel rau si ne inchiriaza mintea, am scapat de una acolo, dau de tine. Daca razi de noi inceteaza ca esti absurda deja femeie, daca ai vreo problema du-te la doctor si vorbeste despre dumnezeu la sedintele cu psihologi sau psihiatri ca poate ai nevoie.

| MadneSsCat a răspuns:

Nu nu imi e. care e problema ta pana la urma? ce ti'au pus curent in buda de la biserica si stai toata ziua cu laptopu in poala? nu ma rog pentru ca nu vreau big grin mai vreti ceva?

| Homye18 a răspuns:

Salut, in cazul in care nu stiai orice om este liber sa-si aleaga ce credinta vrea. Mai mult orice om este liber sa creada/sa nu in Dumnezeu ( se numeste liber arbitru). Eu nu am nimic nici cu ateii nici cu musulmanii sau mai stiu eu ce religie si din punctul meu de vedere acesti oameni nu trebuiesc catalogati, discriminati sau izolati ca au alte credinte.

| sherlock a răspuns:

De te aude un alt fanatic de la alta religie iti va zice ca tu nu esti pe calea cea rea si de chiar se straduieste putin cu tine te si convertestehappy

| bebetho a răspuns:

Nu îmi e, nu îmi e, hihi haha.Care ţie problema?
Am impresia că eşti doar un copil fanatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iisus a trait sincer dar noi oamenii insultam divinitatea in primul rind dupa care insultam si umanitatea pentru ca nu facem decit sa imitam.Ptr adevaratii iluminati sintem un soi de maimute. Iisus nu asta a vrut.A vrut ca fiecare om sa accepte ce este in primul rind ca fiind un pas spre vindecare.Dar noi nu putem accepta asa ceva pentru ca visurile noastre de superioritate sint prea inaltatoare pentru ego.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

I haaateee everything about youuuu! Scuze, nu m-am putut abţine. Ascultam muzică de-aia pe care tu o numeşti satanică.
Ştiu, sunt păgână worried.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Bine, pa! Iti doresc multa la revedere, troll.

| Just1dream a răspuns:

Sa sti ca si sa judeci este un pacat, asa ca lasa-i pe cei care nu cred in Dumnezeu si in Cuvantu Sau pentru ca fiecare are dreptul de a alege drumul pe care doreste sa il urmeze in viata. nu ii ating cuvintele tale pentru ca ei nu cred in existenta vreunei puteri divine si crede-ma ca nu ai sa reusesti sa schimbi ceva, ci doar sa castigi dispret din partea lor pentru ca ii jignesti. o lume nu se schimba cu un om oricat de mult ai vrea. eu te admir pentru ca lupti intr-adevar pentru ceea ce crezi, dar renunta te rog la jigniri si la a mai judeca pe cei ce nu cred in Dumnezeu, caci pana la urma toate se platesc si se rasplatesc.

| Malphas a răspuns:

Kill yourself, save the planet.

| Malphas a răspuns:

Acum am văzut că ai zis "Atât am avut de spus". Deci ne faci infinita plăcere de a termina cu trollingul şi putem reveni la caprele noastre?

| Kosuchin a răspuns:

"De ce uni nu credeti in Cuvantul lui Dumnezeu? De ce nu va rugati si voi ateilor!"
Pentru ca nu vreau sa fiu ca tine =D.

| CautNume a răspuns:

In primul rand noi n-am zis ca nu credem.dar sa fim serios ora de religie de la scoala ajunge...

| youtube2011_7096 a răspuns:

Mai voi nu v-ati dat seama ca asta e un troll?laughing
Uitati-va dra.cului la intrebarile sale.

| chelstone a răspuns:

Marie si marioara ia un par de te omoara,
parul sa fie de foc
sa-ti arda creierul pe loc
sa ne lasi sa gandim liber
si domnul sa nu ne prinda

A fost o satira, nu vreau sa se interpreteze gresit

| MMihai a răspuns:

Și ateismul autentic, poate să fie înțeles ca fiind o religie cu Panteon Divinic vid și Panteon Malefic Vid./// Există multiple forme de ateism. Ele merg de la negarea unei divinități de ordin suprem = ( Dumnezeu,= Dominus Deus = Stăpânul /șeful zeilor. ) până la a afirma că nu au avut ocazia să îl cunoască personal pe Dumnezeu, sau că nu i s-au pus la dispoziție dovezi concludente că există Dumnezeu, etc. /// Numai prostii / proastele, dau dovadă de intoleranță religioasă. /// Atei rugându-se la Dumnezeu?! Obiect ideatic a cărui existență o neagă sau nu sunt siguri că există, în realitate. Cum să se roage un ateu la Dumnezeu?! Da la care Dumnezeu să se roage ateii la: Ahahh, Adonai, Eliohim, Savaot, Iahve, Eli, Bahavat Kishna, Vișniu, Șiva, Indra, Atman, Brahman, Brahma, la Dumnezeul Creștinilor Ortodoxi =Sfânta treime, ( care nu trebuie confundat cu) Dumnezeul Creștinilor Catolici, Quetzalcoatl – Zeul Șarpe cu pene, La Amon Ra, la Atom Ra., la Marele Odin? etc // Citește ce ți-am scris referitor la fiul tău.

| Iiiiioana a răspuns:

Stop beibi! big grin
calma-te!
hai ma lasi, ca atata ai avut de spus si ieri, si saptamanma trecuta si vei mai avea de spus. fat-o " atat am avut de spus" vezi-ti de viata si nu o mai critica pe a altora! mai bine sterge-ti contul si pleaca de aicia ca ne-am saturat cu totii de tine!

| metallica666 a răspuns:

Tu fato ai ceva dereglari psihice... mai intii uite-te ce scrii ''uni'', ''copi''... maninci binisor literele big grin

| Progeniturã a răspuns:

Dar de ce te intereseaza căcatul meu?