| RAY a întrebat:

Durerile oculare pot fi cauzate de lipsa ochelarilor de vedere?

4 răspunsuri:
| BellaCullen14 a răspuns:

In unele cazuri, da. Du-te la un control.

| RAY explică (pentru BellaCullen14):

Logic ca am fost, eu vream parerea cuiva care are probleme cu vederea

Răspuns utilizator avertizat
| OOOLEOOO a răspuns:

Eu port ochelari de vreo 7 ani.
Am miopie.
Da, ma pot durea ochi si capul daca nu`i port o perioada lunga de timp.
Dar la fel te dor si prima data cand iti faci ochelari.

Alte simptome ar fi ca vad foarte in ceata noaptea fara ochelari.

Daca te dor ochii s-ar putea sa fie "obositi" si sa-ti faca ochelari pentru o perioada de timp, care sa-i porti la tv, calculator si cand citesti.