| WeAreSmart a întrebat:

Cat costa aproximativ sa imi schimb lentilele ochelarilor de vedere?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Manopera este in jur de 10-15 lei. Lentilele costa in functie de :dioptrii,daca sunt antireflex, daca sunt de sticla sau plastic, daca sunt colorate sau heliomate. Si,in general,cei de la magazinele de specialitate nu se baga sa schimbe lentile la rame de plastic,pentru ca exista riscul sa crape la incalzire, cand fixeaza lentila, daca rama este veche. La rame metalice, cu surub se poate face usor.
O pereche de lentile simple cu minus 1, de plastic, m-a costat 50-60 lei.Asa ca, aproximativ costul ar fi de 100 lei, in mare.

1 răspuns:
| PeFuga a răspuns:

Intre 150 si 300 lei (lentile+manopera), dar depinde foarte mult de cabinet. Eu nu am gasit lentile sub 50 de lei bucata. Ca sa iesi mai ieftin urmareste site-uri gen zumzi, fungroup etc si ia-ti un voucher. Eu doar asa mi-am pus lentile heliomate cu 150 lei...