| deejay_3315 a întrebat:

Dusmanim unele persoane petru ca nu le cunoastem si nu le cunoastem pentru ca le dusmanim?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Da, foarte adevarat.
Daca n-ar fi existat acel "unele", raspunsul meu ar fi fost mult mai lung, cu multe "depinde" si "poate", dar asa...e un "da" hotarat.

3 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cam aberant ce ai spus tu aici, ma rog!
Sunt total de acord cu @ Nobody, dusmanesti cand cunosti foarte bine persoana, ai motive, cunosti cauza, etc.

| Dmesss a răspuns:

Eu unul nu dusmanesc, eu nu sunt rrom, eu urasc! Incep sa urasc doar atunci cand cunosc foarte bine ceea ce incep sa urasc.

| NOBODY a răspuns:

Nu.
Le dușmănesc pentru că le cunosc prea mult.