anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

E buna fericirea?

Răspuns Câştigător
| JeSa a răspuns:

"Fericirea este starea noastră naturală. Fericirea este starea naturală a micilor copii, cărora le aparţine împărăţia până vor fi contaminaţi şi murdăriţi de stupiditatea societăţii şi culturii."(Anthony de Mello)
Prin urmare, fericirea este şi modul de a o dobândi...happy

29 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Ce iluzie, numai necazuri aduce.

| Vizitiul a răspuns:

Da, dupa un moment mai putin fericit!

April
| April a răspuns:

E buna numai atata vreme cat nu ne spune ca e sora geamana cu nefericirea.De care e nedespartita:fie ca o urmeaza, fie ca este urmata de ea. Taina e de a o trai intens fara a lasa indoiala asupra duratei sa se insinueze!

| cristi202 a răspuns:

Depinde de caz. Daca esti atit de fericit incit sa nu te mai poti controla, sau sa nu mai poti fi atent, si trebuie sa te urci la volan, ai sanse ca fericirea sa te duca la nefericire, daca din neatentie faci vreun accident. Adesea noi nu vrem sa ne doara, sa ne fie bine ca sa fim fericiti, insa am citit o carte, "Acele miini care vindeca", in care un medic care lucra cu leprosi (lepra e o boala urita tocmai datorita faptului ca bolnavul nu simte durerea) vorbeste despre cit de importanta e durerea, caci ea ne da semnale atunci cind ceva nu e in regula tocmai pentru a ne proteja de accidente (de exemplu, daca de apropii de o sursa puternica de caldura, durerea, mai bine zis senzatia ca te arde, te protejeaza de arsuri). Deci, desi nu o dorim, durerea nu e de lepadat in unele cazuri, deci depinde de caz. Eu am avut mai mult de invatat de pe urma durerilor decit de pe urma celor mai fericite momente din viata.

| Arthur a răspuns:

Nu ştiu, că nu am gustat-o.

| Razvan a răspuns:

E buna fericirea.Pacat ca nu exista.Iti vei da seama ca niciodata nu esti fericit cu adevarat atat timp cat n-ai liniste sufleteascahappy

| Bacemi a răspuns:

A fi fericit inseamna a trai cu adevarat. Cred ca toti vor sa traiasca. Fericirea este buna.

nony
| nony a răspuns:

Cand o intalnesti sa-mi dai si mie o bucatzicá.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Păi dacă ar fi cumva rea atunci ar mai fi căutat-o cineva? happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Merge cu putina maionezawinking

Elianna
| Elianna a răspuns:

E buuuuuna! Dar tine prea putin!

| BeT a răspuns:

Fericireeeeeeeeeeea este cea mai de pret bogatie a omului. E cea mai buna! Cind esti cu adevarat Fericit, ai de toate chiar daca nu ai nimic!

| Elena1234456 a răspuns:

Da. dar metodele prin care o obtinem nu sunt dintre cele mai bune.

| bnj a răspuns:

In general? Da. Pentru tine? Nu stiu. Pentru mine? Da. Ar trebui sa facem un scop in viata din asta? Poate.

| bnj a răspuns:

@afrodita prostia de care dai dovada ma face sa cred ca tu esti cea din poza de la avatar. Imi dai stupid si tu dai un raspuns pe care l-ai citit pe net, ceea ce inseamna ca tu ca om nu ai o parere decat despre farduri, oja si cluburi. Ce mai cauti tu pe tpu.ro? (punctaj desigur)

| tarziu a răspuns:

Creeaza dependenta

| miauu a răspuns:

Da... dar greu o obtii si tine putin
winking

| fluturas a răspuns:

E dulce love struck

| LCD a răspuns:

Nu exista

| caramelO a răspuns:

Normal ca este buna este un ideal cine nu isi doreste sa fie fericit?

| Puiutz a răspuns:

Dahappy. Intr-adevar se obtine greu, dar e un sentiment care te face sa simti ca traiesti cu adevarat, toate merg bine si uiti de grijile vietii. Dar totusi eu nu cred ca nu ai avut vreun moment in care sa fii si tu fericittongue.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De aruncat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce intrebare,
normal ca este buna, este putin spus buna, foarte buna...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! Este ft buna!
Acum 30 de minute nu mai stiam de mine, plangeam, eram lesinata. Am crezut ca iubitul meu ma inseala, am vazut niste comm'uri pe hi5. Dar s-a dovedit ca nu ma inseala comm'urile erau de pe vremea asta dar anul trecut, era de la fosta prietena presupun. Oricum ideea ca nu m-a inselat love struck. Doamne acum pot sa dorm si pot sa fiu fericita in continuare love struck.
In acel moment vreiam sa mor, in cartier am avut multe exemple de copii care s'au sinucis, dar acum sunt ft fericita ca Dumnezeu ma ajutat. Pur si simplu i'am cerut sa ma lase sa dorm linistita si asta a facut love struck, acum sunt fericita si impacata sufleteste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaa, este cel mai bun medicament, hrana pentru suflet pentru trup si pentru minte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fericirea e ca o mingewinking de futbal, cand este aproape dai cu piciorul in ea, iar cand este departe fugi dupa ea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-mi ce inseamna fericire, conform conceptilor tale, si eu iti spun daca o gust.

| HBK a răspuns:

E buna pentru cine are noroc si o gusta din plin.

| usernamemada a răspuns:

Sincer.asta e un subiect care ma macina si pe mine de mult numai ca tot timpul m-am intrebat ce e de fapt fericirea? in ce si unde mai ales o gasim? fericirea (care cred eu ca e ) trebuie sa vina in cantitati mici astfel iti dai seama de adevarata ei valoare... vb lui Cheryl Cole -"Too much of anything could make you sick"

Întrebări similare