| Claudiuu a întrebat:

Este bine sa fi visator?

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Depinde cât de şi când.

| harciog a răspuns:

Sint clipe cind este bine sa visezi cu ochii deschisi dar nu trebuie sa devii victima visurilor tale.

| Flav a răspuns:

Si vrabia malai viseaza. Invata sa scrii, dupa poti visa sa ai succes in viata.

| miradoniz a răspuns:

hee hee Poți sa te împiedici sa fii?hee hee azi am nimerit peste un poem minunat al unei poloneze cu un nume imposibil-Wislawa Szymborska.Se cheamă "cele mai ciudate 3 cuvinte"și e cam așa"atunci când pronunț cuvântul"viitor"-prima silabă e deja în trecut/atunci când pronunț cuvântul"tăcere"-o distrug/atunci când pronunț cuvântul"nimic"creez ceva ce nu încape în nici un neant"hee hee

| Dmesss a răspuns:

Ce e bine e si rau. Ce e rau e si bine. Bine e cand nu e rau dar mai rar e rau cand e bine. Bine nu e cand e rau dar mai bine e cand e bine. Rau e bine cand nu e rau dar bine e cand nu e rau. Rau e bine cand nu e rau dar rau e cand nu e bine.

| justitiarul a răspuns:

Cu masura!

| 4b a răspuns:

Nu e bine, asa ca... wake up clauwinking

| Lauragd a răspuns:

Sa fi visator e cel mai frumos lucru, dupa parerea mea.E trist ca multi oameni incearca sa ne fure visele si sa ne aduca cu picioarele pe pamant...Dar viata e goala daca renunti in a fi un visator si realitatea prea cruda.Lumea fiecarui om ar trebui sa fie plina de vise pentru ca numai in ele ne putem refugia cand restul lumii ne paraseste.Sa ai mereu un ideal, sa fi mereu de partea adevarului(in orice conditii, mereu) si sa crezi ca vei reusi sa schimbi lumea aceasta cu cea din visele tale...asta e sensul existenteihappy

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Nu

| ThePoet a răspuns:

Da, eu asa sunt tot timpul. Mai exista uneori si repercursiuni, dar nu a fost vreodata atat de grav incat sa n-o scot la capat.

| Claudiuu explică:

Eu prefer sa imi zic vizonar nu visator

| ღNameღ a răspuns:

Nu chiar pentru ca cand iti dai seama care e realitatea si ca totul e doar un vis esti dezamagit

| gad a răspuns:

In ziua de azi, nu

| Traian a răspuns:

Uneori da, dar sa nu ajungi prea departe visand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar numai dupa ce umpli camara cu alimente, si ai toate facturile platite la zi.

| SkyIsTheLimit a răspuns:

Mie imi place sa visez happy sunt doar ale mele.Este greu sa se indeplineasca dar si cand s-a indeplinit unul satisfactia este foarte mare

| Lori18 a răspuns:

Da de ce nu. oricine are dreptu sa viseze si poate ai noroc si ti se indeplineste visu cam rar da se poate daca faci si tu ceva in privinta asta happy

| blueyeSCP a răspuns:

Nu cred ca realitatea are nevoie de vise, aceasta poate fi uneori mult mai frumoasa decat un vis. Insa in momente negre visele si speranta ne ridica. Cat despre viata de zi cu zi a fi visator nu este tocmai un punct forte si este bine sa fii mereu constient de fapte si consecinte, mai exact sa fii cu picioarele pe Pamant (doar de aceea s-a inventat gravitatea ).

| Floxxx a răspuns:

Eu cred ca nu e nimic rau in a visa, doar ca trebuie sa stii si sa revii la realitate.De multe ori cand visez imi dau seama de realitate si ma intristez asa ca eu nu prea o fac, dar nu vad nimic rau in asta. Eu zic sa visezi atat cat poti dar sa nu confuzi visurile cu realitatea

| andrei242 a răspuns:

Este bine deoarece ti se pot implini

| αмєℓια a răspuns:

Daca nu am visa, viata ce rost ar mai avea