| sefu_7575 a întrebat:

Exista extraterestri?

14 răspunsuri:
| DanDannn a răspuns:

Da. Funda?

| DarinaLove a răspuns:

Ce intrebare oh go on
Tu crezi in asa ceva?
Adica nu cred, pentru ca D-zeu a creat numai oameni
dar. s-ar putea
au descoperit ca da.cine stie
si daca da, ce? sunt tot un fel de oameni

| CrisPis_3806 a răspuns:

Gandeste logic. In Caleea Lactee, adica in galaxia noastra, sunt mai multe planete decat fire de nisip pe Pamant. In Univers sunt mai multe galaxii decat fire de nisip pe Pamant. Exista stele mai puternice decat soarele, mai mari, mai fierbinti... Exista, categoric, viata pe alte planete, insa la sute de ani lumine, acolo unde exista stele cu aceleasi proprietati ca ale Soarelui. Gandeste-te, mai multe fire de nisip pe Pamant inmultit cu 2, si noi singura planeta cu viata?

| Violent a răspuns:

Eu cred in extraterestri.Cite apar in ziua de astazi e greu sa nu mai crezi.

| Andreea_8766 a răspuns:

Inca nu putem fi siguri de aceste lucru de oarece inca se fac cercetari intense. dar cde un lucru putem fi siguri. niste forme de viata, bacterii, molecule sau orice altceva extraterestre existawinking

| mdany a răspuns:

Nu se poate da un raspuns concret pentru ca universul e infinit si sunt mai multe galaxii in afara de cea a noastra, pe care inca savantii nostri nu le-au explorat.

| Hombre a răspuns:

Nu i-am vazut insa in acest univers infinit cu miliarde de galaxii, miliarde de miliarde de stele (sori) si planete mult mai multe decat stele deductia logica ma face sa cred ca exista, nu putem fi singuri intr-o asemenea multitudine.

| GodBlessYou a răspuns:

@DarinaLove, esti rezultatul propagandei crestine din ziua de azi.Iti este orbita judecata de niste zeii imaginari. Astept nerabdator ziua in care religia va disparea definitiv din sociatatea umana, sper sa o prind!

| mihaibrasov a răspuns:

Evident. Problema e ca nu trebuie sa ni imaginam neaparat sub o forma fizica asemenea noua.

| EfraimAshdothabediahKochBar a răspuns:

Teoretic da...gandeste-te ca pe pamant exista viata si universul e infinit! daca calculam posibilitatea existentei vietii extraterestre undeva in univers rezulta o infinitate de posibiliati.THINK ABOUT IT!

| as0ter a răspuns:

100% DA, uitete la '' the secret space'' e un documentar care lamureste multe mistere ascunse de unii

| yoo23 a răspuns:

Eu nu cred in extraterestrii.Cred ca Dumnezeu ne-a creat doar pe noi.Si pentru cei care spun: e imposibil sa fim numai noi in acest infinit univers cu sute de miliarde de stele.pai si ce ati vrea ma? Sa fie numai 300 de stele? si in capatul celalat ce sa fie? noapte?
Cum a creat Dumnezeu galaxia noastra, a creat si restul universului, nu poate sa difere, El tine cont de logica, si de legile fizicii( pe care tot El le-a creat). Asta e pararea mea, dar va respect deciziile voastre.Fiecare are pararea lui. dar eu ma gandesc foarte mult la tot ce tine de univers si religie.

| TheSkyNow a răspuns:

Probabil, undeva, mai departe sau mai aproape, o alta entitate biologica la fel ca noi se uita in sus si se intreaba acelasi lucru. Religia niciodata nu a fost impotriva ideii. Totul ce exista si ce poate exista face parte din o singura creatie (parca asa era)

| Tudoriana a răspuns:

Logic vorbind, s-ar putea ca celulele extraterestre sa creeze o forma de viata extaterestra, deci deocamdata nu sunt gasiti dar s-ar putea ascunde, si din punct de vedere luam concluzia ca:exista extraterest, dar mici, moloeculari, si inocenti.