cristian
| cristian a întrebat:

Exista extraterestri?

Răspuns Câştigător
| alessandra a răspuns:

De ce nu ar exista? Ma indoiesc ca in Universul asta mare doar "Omul" face legea...

11 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde cat crezi despre Experimentul Roswell... vezi, daca vrei sa citesti
http://www.scribd.com/doc/2102187/ROSWELL
Oricum ar fi pacat sa fim doar noi in tot Universul nu-i asa? Probabil ca exista ceva - sunt foarte multi piloti care au vazut obiecte neidentificate... Doar si noi am trimis o sonda in univers. Nu stim cand va ajunge, dar poate daca va ajunge intr-un loc populat noi vom fi extra... planetei respective. Cristian tu crezi sau nu crezi?

assiris
| assiris a răspuns:

Mi se pare mie sau intrebarea s-a mai pus aici?

Bula
| Bula a răspuns:

Am trimis cateva mesaje radio in Eter, pentru contactare. :-)
Inca n-am auzit un raspuns inteligent. :-))

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In mod sigur exista! Stiinta a dat si un nume, teoria panspermica, parca se numeste, adica viata "a fost aruncata" pe pamant, si uite asa vietuim si noi p`acilea... Sau inca si, aztecii, egiptenii, de unde atatea cunostinte astronomice?! Sunt multe cartiu care trat asta! Vezi una dintre primele aparute si la noi, "Amintiri despre viitor", de Erich von Danichen. Altii, sustin ca marile tari, economii, au evoluat tocmai pentru ca au capturat si valorificat stiintific tot ce au putut de la OZN-urile picate pe Terra! Zona 52, China, cu stalpul de inox, de mii de ani care nu rugineste, si nu-i pot descifra compozitia, etc, etc...

| LittleZyzy a răspuns:

Cu siguranta nu suntem singuri in univers.

| devine a răspuns:

Dupa cum spunea un actor in filmul Contact (pe care ti-l recoamnd): " daca Dumnezeu ne-ar fi cerat numai pe noi, inseamna ca ar fi facut o mare risipa de spatiu"

| jolie_3446 a răspuns:

Daca nu i-am cunoscut inca, se pare ca nu exista.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu stiu
inca nu m-am intalnit cu ei laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand veneam de la magazin am vazut un OZN...si nu numai atunci s-a mai intamplat odata...deci eu cred ca exista...pe marte am auzit ca s-a descoperit gheata deci... daca e gheata e si viata...

| scienceman a răspuns:

Daca ai avea toate firisoarele de nisip din sahara si un singur firisor sa fie calea lactee

| ADeNe a răspuns:

Crezi ca suntem singurele vietuitoare din acest univers? NU! Si tot ce traieste in afara universului sau in afara pamantului este EXTRATERESTRU! Extra=in plus Terestru=Pamantesc - S-ar traduce totalitatea vietuitoarelor/corpurilor(obiecte) care sunt in afara Terrei! Deci eu cred ca exista si extraterestrii!