| werewolfbruno a întrebat:

Extraterestri au ajutat egiptenii?

26 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

De ce neaparat extraterestri, asa proasta impresie ai de specia umana, poate si calculatorul care te folosesti de el acum la facut extraterestri, ce zici?
Cristi_din_Bucuresti asa e cum spui tu si Petre Constanata, parca aveti aceiasi mama, intelijentilor.

| MMihai a răspuns:

Nu am citit nimic legat de extratereștrii și egiptenii din Egiptul antic.

A pus o întrebare un băiat legată de extratereștrii și i-am copiat câte ceva, de pe net, câte ceva legat de extratereștrii.

Citește ce i-am scris ăluia despre extratereștrii și mai citește și de pe net legat de extratereștrii.

Folosește mai multe motoare de căutare și caută: extratereștrii, O z n-uri, U.F.O., egiptenii din Egiptul Antic și extratereștrii, etc.

| Rayyy a răspuns:

Posibil, posibil! Dar nimeni nu neagă faptul că şi egiptenii în sine au fost inteligenţi şi au putut să se descurce şi singuri.

| Dumnezău a răspuns:

Stiu ca o sa imi iau o tona de stupizi si injuraturi de la fanatici, dar nu ma intereseaza prea mult.

Da.De ce? Aici ar fi destul de multe de spus.Presupun ca stii acele personaje cu corp de om,si cap oarecum de crocodil corcit cu pisica de pe hieroglifele egiptenilor.Ei bine,chestiile alea poarta numele de Annunaki, extraterestri sub controlul lui Anu, respectiv Dumnezeu pentru noi toti.Tot cu ajutorul Annunaki babilonienii au construit celebrul lor turn.

De ce cred asta? Nu sunt nici satanist,nici abuzat sexual de extraterestri, nici proaspat revenit de pe nava-mama, dar lucrurile par sa se lege.Nu pot fi reproduse aceste piramide cu tehnica moderna, cum ar fi putut egiptenii sa le faca acum 4500 de ani,in mod individual? Adica,e practic imposibil, cand te gandesti numai la perfectiunea constructiei, la cat de bine se imbina blocurile ce au fost folosite la constructie.Si ce e mai important, sunt hieroglifele lor care arata mai mult decat clar acele personaje pe care le-am mentionat mai sus.Si dupa ce au terminat de ajutat egiptenii, au trecut la evrei si tot asa pana in ziua de azi.Crezi ca e intamplatoare chestia cu auto-distrugerea si ridicarea unor noi imperii? Si ca sa pun capac, Dumnezeu a stat la baza tuturor acestor realizari, din postura de coordonator.

Cius!

| Malphas a răspuns:

Verzişorule, repede la nava mamă că s-au deşteptat ăia de le furarăm vaca!

| AlxMro a răspuns:

Tinand cont de faptul ca egipteni nu aveau cum sa contruiasca acele piramide... eu nu sunt impotriva acestei ipoteze.

| TheJeryk0 a răspuns:

Daca citesti tot de pe acest blog iti vei da seama cine i-a ajutat pe egipteni.
http://www.conspil.blogspot.com/

| Polaris a răspuns:

Da, măi, i-au ajutat să se reproducă.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Da.i-au ajutat cu tehnologie.

| PetreConstanta a răspuns:

Ce isi bate Dumnezeu joc de tine si tu nu realizezi

| Filip23 a răspuns:

Le-au dat in dar roabe. Si bani pentru constructia piramidelor. Poate le-au redus si aparatul bugetar.

| BRG a răspuns:

Sărut mîna doamna Constanța nu Dumnezeu î și bate joc, nu, ci Diavolul.El vrea să credem minciuni cum că există extratereștrii, viață după moarte, iad, purgatoriu, suflet nemuritor, ș.a.m.d

| BRG a răspuns:

Nu m ai crede-ți asemenea basme, prostii, extratereștrii nici nu există, astea sînt minciuni, diavolul vrea să credem aceste idei stupide.

| Încrucişătorul a răspuns:

As putea sa fac aici un comentariu lung dar nu stiu cati or sa inteleaga.

O sa scurtez si spun asta: Vaticanul detine arhive importante legate de piramidele din Egipt si de pe Marte, respectiv Cydonia.

Shadow fa aceleiasi greseli care le-am facut si eu: fii curios, intreaba si uita-te pe Youtube.

| alexralu34 a răspuns:

Poate?

| stefantiby a răspuns:

Da ma nu stiai? In timp ce barbatii construiau piramidele ei... ajutau femeile sa se inmulteasca...laughing

| dعα a răspuns:

Nu asta e doar din desenele animate egiptenii nu au fost ajutati de extraterestri ei au fost:1. ajutati prin simplul fapt ca ei credeau in zei si asta le dadea incredere in ei probabil sau 2.erau obligati si luati in sclavie.happyfunda?

| Daniel_8701 a răspuns:

Nu mailaughingasta crede lumea

| Nécromancie a răspuns:

Cine, cine-i faraonul? Eu sunt, eu sunt faraonul. Am piramide, pira-pira-mideeee. Hep, hep

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt cand extraterestrii au ajutat egiptenii, acestia i-au considerat zei venind din ceruri. Cum ca aveau cap de bufnita, crocodil..., egiptenii au asociat chipurile extraterestrilor cu animalele terestre. Oricum piramidele nu se puteai construi fara un ajutor " din ceruri ".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.le-au dat piramide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai si pe mine m-au ajutat la prasit la vie.dar sapele lor erau altfel.mergeau singure.la porumb nu au vrut sa mai mearga. spuneau ca sant randurile prea lungi.

| blablabla_5820 a răspuns:

Da. uite articolul in care zice asta:
www.win-md.tk/vote/8481/vali.eu

| blablabla_5820 a răspuns:

Da. uite articolul in care zice asta:
www.win-md.tk/vote/8481/vali.eu

| Cartinescu a răspuns:

Nu. Deoarece egiptenii erau foarte destepti. Si aveau sclavi. Si bani (sau papirusuri valoroase). Cel mai probabil e ca au decoperit matematic(stiati ca erau foarte buni matematicieni, doctori, etc) cum sa sculptezi pietrele alea maaaaari, cum sa le tragi pana la locul constructiei (animale mari, de povara + oameni), cum sa le urci una peste alta (pe pietre sculptate exact pentru a forma o rampa), sau mai exista o teorie, cum ca pietrele au fost turnate la locul constructiei dintr-un ciment special, care nu a fost inca descoperit.

| Iulia_4941 a răspuns:

Nu