| onucartof a întrebat:

Hei TPU

Am tot citit pe net despre multivers si ma intrebam care este faza cu universurile paralele! Daca exista posibilitatea sa existe mai multe universuri de ce acele universuri trebuie sa fie paralele cu al nostru si chiar sa existe viata identica cu cea din universul nostru doar ca vietile lor sa se desfasoare dupa un alt scenariu? De ce nu e posibil sa existe altae universuri diferite de cel pe care noi il stim?
Mie mi se pare absurda faza cu universurile paralele deoarece nu imi pot da seama cum ar fi putut lua nastere universuri exact ca si al nostru in care sa existam chiar noi simultan doar ca cu alta personalitate si cu o viata diferita?

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Cred că te-ai uitat prea mult la filmele SF, onucartof.

Adevărata ştiinţă nu stă să-şi bată capul cu ele, ci lucrează cu date din realitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma intrebam: "Cum adica la fel doar ca cu alta personalitate?".
P.S. Abordezi niste subiecte foarte interesante, pacat ca sunt unul si acelasi pe toata pagina. Da, foarte interesant! Bravo! Keep it up!