| RAY a răspuns:

Primul video l-am vazut si eu explica in termeni biologici scopul vieti, dar omul find o fiinta emotionala nu se va multumi cu atat si va cauta un scop fie el si fictiv, despre al dolea video e posibil dar e nevoie de dovezi, parerea mea un multiunivers nu explica aparitia universului nostru ca atunci e intrebarea ok dar toate universurile au aparut din nimic? si asa univrersul nostru nu are sens nici aparitia vieti, inca nu s-a dovedit cum a putut aparea viata din materie si de ce o singura data o aparut? nu stim cam nimic asta e adevarul asa ca traim din iluzi

| T0T a răspuns:

Oarecum.Despre primul, e doar ceva imaginativ, adevărul e că un om nici nu poate să își imagineze multiversul nici pe departe căci deja e peste percepția acestuia.