| 220V a întrebat:

Ignoranta, arma de distrugere in masa?

11 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Pai este, da, arma de distrugere in masa. Ca daca tii masele in ignoranta, le poti distruge personalitatea si le poti distruge usor chiar la propriu. Iar aia care manevreaza arma asta ar trebui judecati pentru crima impotriva umanitatii.

| 4b a răspuns:

Da, ii distrug pe toti...si tat inaintez; cine ma opreste?!
Salutwinking

| andrei a răspuns:

Da, dar sa fie toti ignoranti.

| Mădă0611 a răspuns:

Nu chiar, la urma urmei fiecare isi vrea binele, asa ca ignoranta ii face fericiti pe unii, dar daca vorbim de societate, da.

| WhatheWow a răspuns:

Gresit stimabile, Ignoranta lasa loc manipularii in masa; de distrus ne distruge Prostia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa este! Daia ajungem unde ajungem ca nu punem un deget pentru a schimba ceva.

| DjZen a răspuns:

Bomba chimica

| Gabbriell a răspuns:

Nu chiar, dezinformare mi se pare arma de distrugere in masa.
Ignoranta e un lucru destul de urat, adica sa fi ignorant, indiferent, cu cei din jurul tau.
Adica eu inca cred in umanitate, sa arati ca iti pasa de tot ce se petrece in jurul tau sa intinzi o mana de ajutor.

| 220V explică (pentru Gabbriell):

Ignoranta ii arma de distrugere in masa, pentru ca tu ca om daca stii ceva, trebuie sa informezi si pe acei ce nu stiu, sau sa-i ajuti sa inteleaga acel lucru gresit

| Vlelupu a răspuns:

Ignoranta, pana la un punct, e specifica firii omenesti, ce nu poate fi exhaustiva.
Ea devine insa periculoasa, atunci cand e dublata de tupeu - vorba zicalei: "prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul".

| soby47 a răspuns:

Pai sa luam cazul romaniei ( o iua pe politica )
Romania: basescu nu a fost demis cand 90% au votat impotriva lui! nici o reactie din partea romanilor
Franta: S-a vrut sa se ridice varsta de pensionare cu 2 ani la femei. Rezultatul? 1 milion de oameni zilnic in Paris

Concluzie: ignoranta, da e o arma de distrugere in masa.