| oOoLadyMoOo a întrebat:

Imi puteti spune si mie care sunt fenomenele electrice din natura? ( nu e pentru nici o tema )

Răspuns Câştigător
| BaiatuFitzosu a răspuns:

Toti care au raspuns au raspuns gresit : din enumerarile lor doar fulgererele sunt intr-adevar fenomene elecrice celelalte sunt numai fenomene produse de electricitate si unele nu sunt electrice! big grinbig grinbig grin te asigur m-am documentat!

4 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

@Fitzosule, ai putea sa-mi explici si mie(pentru ca esti documentat!)care este deosebirea intre un fenomen electric si un fenomen produs de electricitate?

| maryusGosSu a răspuns:

Fulgere. tunete

| Bianca1997 a răspuns:

Trasnetul, fulgerul si tunetul, din cate stiu eu astea sunt electrice din natura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fulgerul, tunetul, aurora boreala, fulgerele globulare, si altele.