| anonim_4396 a întrebat:

Imi scrieti va rog niste citate frumoase/care v-au impresionat(dar nu de dragoste sau statusuri!) scrise de oameni invatati(de ex.scriitori,politicieni,istorici,filosofi etc.).

Răspuns Câştigător
| KirigayaKirito a răspuns:

Poti cauta citate impresionante pe www.intelepciune.ro! Unele ti se tiparesc adanc in suflet si sunt chiar deosebite(Fericirea este ceea ce privirea ta da nastere in inima mea si zambetul tau in sufletul meu) Succes! FUNDA?:D

10 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

,,daca aduni un cerc, cu alt cerc...o sa ai doua cercuri,,
pe mine m-a impresionat foarte mult acest citat, pentru acuratetea descrierii si pentru filosofia neinteleasa a celui care a spus acest citat...

| Marcian a răspuns:

Armele pastreaza pacea - proverb latin
Veni, vidi, vici = Am venit, am vazut, am cucerit - Caius Iulius Cezar
Ignoranta este binecuvantare
Cunoasterea este purere
Puterea corupe

| MidnightLady a răspuns:

Io nu-mi prea aduc aminte citate, ca nu ma mai impresioneaza nimic. Da' daca ai noroc si vede Flav (http://www.tpu.ro/utilizator/gebr ), ai sanse sa afli tot ce i-a trecut prin cap lui Paler. Si nu numai.

| CrysisMD a răspuns:

"Daca Dumnezeu s-ar demonstra stiintific ca nu exista, atunci el al trebui inventat" Ludovic al XVI

| eduardinoedy a răspuns:

"If everybody loves you, something is wrong. Find one enemy to keep you alert" Paulo Coelho

| AFR81 a răspuns:

Ball is like woman, she loves to be caressed big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate ai treaba sa faci curat prin grajd, iar eu te retin... Cauta pe net, leneo!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Kronsdadt,nu ai dictie!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dictie? Mars!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai usurel.Nu te infuria asa,@Kronstadt!