| anonim_4396 a întrebat:

In ce constau deseurile spatiale? Si cum se trimit in spatiu cu rachete?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Deseurile spatiale nu se trimit in spatiu cu rachetele, ci provin de la acestea, din alte aparate trimise in spatiu(resturi de sateliti si sonde spatiale) precum si diverse bucati de corpuri ceresti. Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Deșeurile spatiale sunt ce a rămas ( în spațiu) de la diverse misiuni spațiale și de la diverși sateliți și rachete și diverse sonde șamd.
Nu le trimite nimeni intenționat în spațiu, cu rachete!

| Andrei7520152 a răspuns:

Ai inteles putin diferit problema. Dar sa stii ca nu e o idee rea. Gandeste-te la inelul din jurul lui Saturn, iar apoi imagineaza-ti pamantul inconjurat de un inel imens de jeguri si gunoaie, trimise de noi, ca dehh spatiul e urias. Nu ar fi absolut superb? laughing zi-le celor de la Nasa pentru ca e o idee minunata XD lol

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In resturi de la misiuni spatiale.