| anonim_4396 a întrebat:

In fata calculatorului ( in special pe TPU) incerci sa iti faci si sa iti pastrezi o "imagine"?

Răspuns Câştigător
| DianaScorpio a răspuns:

Cred ca unul din scopurile noastre de baza in viata este sa incercam sa ne facem si sa ne pastram o "imagine". Ceea ce conteaza este ca acea imagine sa nu fie falsa, sa nu incercam sa aratam altceva decat suntem de fapt.
Iar in general lumea intra pe TPU pentru a posta intrebari si a da raspunsuri la altele, pentru a se sfatui unii pe altii, nu formarea unei "imagini" ar trebui sa fie scopul userilor.

7 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este bine sa ne facem o imagine buna, pe care sa o pastram, dar trebuie sa fim sinceri si cu noi si cu cei din jurul nostru.Un nume bun face mai mult decat bogatiile.

| FucktheSystem a răspuns:

Personal, nu mă străduiesc să-mi fac o imagine pe internet, eu mă comport cum mă comport și în mod normal iar pe baza acestui lucru oamenii își pot face o imagine despre mine.

| petruclaudiu78 a răspuns:

Nu ai cum sa iti faci sau sa iti pastrezi o "imagine", din moment ce nu esti decat un utilizator, cu un id care are mai multa sau mai putina legatura cu numele tau real (scris uneori si cu fundul in sus si de la dreapta la stanga) si fara poza sau cu o poza care are mai multa sau mai putina legatura cu tine.

| Bogdanux a răspuns:

Pe TPU sau oricare alt site/forum sunt eu insami, nu prea pun accent pe formarea si pastrarea unei imagini.Nu-mi pasa nici de parerea celorlalti despre mine, atat timp cat stiu ca ei nu ma cunosc prea bine, dar in schimb isi fac o impresie falsa (depinde de caz).

| AG a răspuns:

Daca prin a "iti pastra o imagine" ar trebui sa inteleg sa fiu eu insami. Da. Asta fac, pe toate site-urile, nu doar pe TPU, pe mess, oriundehappy

| Azazel_2358 a răspuns:

Atata timp cat nimieni nu ma cunoaste n-am de ce sa-mi fac o anumita imagine decat cea care o am de cand ma stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU.Sint exact omul sincer si corect din viata de zi cu zi.Singurul scop este sa pot ajuta pe cit mai multi.Numai bine.