| want2bMajestic a întrebat:

In viitorul apropiat ...trebuie sa evoluam la mediul acvatic?happyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

Depinde. Daca continuam la fel cu poluarea si cu incalzirea globala, o sa fim nevoiti sa locuim pe ape. laughing

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu cred.

| mariusres a răspuns:

Evolutia si selectia naturala nu au scop! Scopul il vedem doar noi, pentru ca rationam. Nu poti folosi verbul "trebuie" cand vorbesti de evolutie. Nu tu alegi cum evoluezi, asta se petrece aleatoriu. Selectia naturala nu e ceva care gandeste sau care vrea sa ne conduca inspre ceva, totul este intamplator, ce iese, iese.

| selef a răspuns:

Deci ai vrea sa te faci "PESTE"?

| JustMeFlory a răspuns:

Sper k nu va fi nevoie! Desi nu se stie niciodata! nu cred ca va fi ceva placutlaughing

Numai Dumnezeu stie!happy

| dyanna a răspuns:

Eu cred ca in viitorul apropiat ar trebui sa ne orpim din a mai involua ( si aici ma refer la toti cocalarii, pitzipoancele, la toate acele persoane insuficient dezvoltate mintal care asculta acel zgomot numit manele, la toti politicienii care nu sunt in stare sa lege doua vorbe, la cei care permit unei "fete/femei" sa ajunga vedeta doar prin simplul fapt ca are o masura putin trecuta peste 90..., etc.)... dupa ce oamenii de genul asta s-ar trezi la realitate, am putea sa evoluam in mediul acvatic. acum, eu cred ca este suficienta prostie pe pamant ca sa mai contaminam si alt mediu cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta ca nu. Nu o sa ajungem acolo.