| anonim_4396 a întrebat:

Inventii ale viitorului...ca de exemplu?

Răspuns Câştigător
| DrViorel a răspuns:

Combaterea virusilor fatali si prelungirea vietii celulelor din corp cat si a neuronilor... Reciclarea si refolosirea a tot astfel incat nu se mai face risipa si nu se mai defriseaza sute de kilometri de padure de pe Terra in doar o zi... O zi Buna la toti!

23 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca cea mai buna inventie posibila ar fi un aparat care insufla bunatate. E prea multa rautate in lumea aceasta.

nony
| nony a răspuns:

Periuta de dinti vibratoare in forma de penis (fara par). aparatul de detectare a virginitatii si a sarcinilor nedorite. Aparatul de masurare a inteligentei (sub zero). Si inca un aparat sa iesim draq din sistemul solarwinking

Stefan
| Stefan a răspuns:

O inventie a viitorului ar fi sa folosesti, carburant pentru autoturisme nimic altceva decat ''apa''.

| fabiola a răspuns:

Masina de calcat rufe cu telecomanda!

| juniper a răspuns:

Nanotehnologia, sa fie capabile sa nu mai moara celulele.

| Silvia a răspuns:

Teleportatorullaughing, cititorul mintilor, fetele vor putea face shushu din picioare, porcul va zbura, vom putea muta lucrurile doar cu gandul, mai pe scurt toti vom fi ca niste roboti, nu tu sentimente, nu tu reactii, vom fii seci.
[astea in viziunea mea...big grin]

| Barajag a răspuns:

Sa se faca o copie dupa tine si sa plece in locul tau la muncalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| alexutzu00791 a răspuns:

Inteligenta sub forma prostiei

| ΔH a răspuns:

Motorul ce functioneaza pe apa existade foarte mult timp, dar niciodata nu va fi pus in practica atata timp cat este petrol, deoarece marile companii nu o sa te lase niciodata sa-ti dezvolti si nici sa-ti extinzi afacerea.

| Brigitta a răspuns:

Ceva robot care sa faca transplant de creier happy
Masina care se conduce singura big grin
Un microcip pentru cainii de casa sa nu mai roada incaltamintea si pisica sa nu mai vomite ghemuri de par pe covor laughing

| St!L a răspuns:

Multi o sa ajunga sa aiba relatii virtuale si chiar copii virtualilaughingrolling on the floor

| c0rn3l1uss a răspuns:

Nu exista viitor.
Eu asa zic... o sa fie totul virtual toti o sa fim obezi etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ooo...super idee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un aparat care sa poata fi montat pe capul oamenilor... oamenii sa se gandeasca la o anumita informatie, aceasta sa fie stocata intr-un anumit cip pe categorii, astfel ca acestea sa nu mai fie uitate niciodata.Astfel batranii vor avea o memorie ca si tinerii si nu vor mai uita lucrurile.

Alta inventie ar mai fi un cip care sa fie introdus in stomac si care sa furnizeze hrana necesara supravietuirii...astfel s-ar reduce la minim problemele legate de foamete...
Sunt cateva idei ale mele tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anonim, super raspuns laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Brigitta, stiu ce inseamna laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un aparat care sa traduca instantaneu din orice limba vorbita, pentru a ne putea intelege toti.va aparea sigur in curand.si un aparat care sa ne permita sa respiram in apa. un aparat micut.nu costum de scafandru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sint mai modest.As vrea sa ne intoarcem spre meditatie in ciuda tuturor inventiilor tehnologice si sa ne gasim linistea si pacea sufleteasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nony, nu meriti un Nobel, meriti 10! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa e :pe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Msinile zburatoare

| DeadAlready a răspuns:

Intensificarea emotiilor.