| anonim_4396 a întrebat:

Invidia se poate controla?
Ce ar trebui sa facem cand cineva ne invidiaza si ne uraste in acelasi timp?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, de ce ar trebui să faci tu ceva?

| Meme10Memu a răspuns:

Isus nu era invidios. Nu ai motive sa fii invidios daca esti cu Dumnezeu. Numai necredinciosii sunt invidiosi.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Meme10Memu):

Te credeam ateu. laughing Sau nu ai gasit nici o alta persoana pentru a exemplifica pe cineva din care nu a mai muscat invidia?

| Meme10Memu a răspuns (pentru Dorotheea21):

Cand ma credeai ateu incercam din toate puterile, cu stiinta in mana, sa consider ateismul ca fiind calea spre fericire si am constatat ca e imposibil.