| DavidTheTrueMMAFighter a întrebat:

..sunt foarte necajit...de la un timp (de un an si jumatate, poate chiar doi), toti prietenii mei (aproape toti) ma trateaza cu dispret, dezgust...

A inceput in a 6 a, sa zicem...anul 2013 a fost anul cand familia mea s-a ridicat enorm, de-atunci, ne merge afacerea perfect, deci avem bani...pe cand, inainte, nu prea avem multi bani.

Pana atunci toti erau BFF-ii mei, dar acum....mai nimeni.Toti ma invidiaza, le este ciuda, spunandu-mi,,Dar cine te crezi?!"/,, Cine esti tu?!"...si uitandu-se cu ciuda la mine...

De ce oare? Tin sa mentionez ca sunt nr.1 la scoala si cel mai bun sportiv la MMA!

Dar de ce? De ce exista invidia asta sacaitoare? Ce vina am eu ca parintii mei au invatat la viata lor, iar parintii lor, nu?

Eu niciodata n-am fost invidios pe cutarescu ca are bani, haine faine, etc...

De ce? crying((

Funda!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nici o problema, nu te framanta din cauza asta! E timpul sa vezi cine iti este prieten adevarat, daca acum nu vezi niciunul, stai calm continua-ti viata si cauta sa-ti faci prieteni printre straini, vei avea succes mai mare! Bafta!

10 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Poate pentru ca nu imparti si cu ei ce ai tu. Probabil se gandesc ca esti egoist.

| Fata?arpe a răspuns:

Poate pentru ca esti obsedat sa te lauzi, si asta imi dau seama din cateva cuvinte. Nu as prea vrea sa vorbesc cu tine, no offence. Faci lumea sa se simta naspa crezandu-te mai superior. Nu cred ca ei fac asta fara motiv, eu sunt o eleva medie, nu sunt deloc buna la scoala, media 8-9.50. Dar prietena mea e cea mai buna fata din scoala si e sportiva, are bani, dar e modesta si trateaza lumea ca pe egali. Toti o palc.

| lpavel a răspuns (pentru Fata?arpe):

Serpoaico - o eleva medie are media de 6-7 happy De la 8 in sus e printre primele!

| DavidTheTrueMMAFighter explică:

Mersi mult..stiu asta, dar nu inteleg de ce...

Am un prieten dar parca si el e cam asa, cateodata ma cheama, cate o data nu, si pune scuze....totusi, la liceu sigur vor fi copii seriosi, fara invidie! Bafta happy

| DavidTheTrueMMAFighter explică:

Voi de ce credeti ca nu? sad

| DavidTheTrueMMAFighter explică:

Trebuia sa apareti si voi :X.

Nu, nu ma laud (daca v-am spus ca sunt bun la sport si scoala asta credeti? :-D ), plus, ce ai vrea sa impart? De cand m-am bagat la lupte, vad ca au venit destui baieti OK cu care ies prin oras, chestii.

Faza e ca,, astia" de la mine sunt invidiosi, sa fim seriosi, mereu ies cu ei la suc, le cumpar si lor, dar parca ei imi vor viata...

Am vreo vina? Ce pusca mea, tind sa cred ca cei de genul sunt doar niste ciobani, crescuti la coada vacii, care vor doar sa fure...

| DavidTheTrueMMAFighter explică:

JmekerulPotentuPeTPUCelebru, nu sunt asa...ba din contra.

Totusi, am uitat sa mentionez ca parintii mei sunt pe alte criterii politice fata de parintii celor din clasa mea...

Nu inteleg faza asta... daca parintii nu se inteleg, copiii trebuie sa fie si ei dusmani?! -_-

| DavidTheTrueMMAFighter explică:

FataSarpe, daca nu ma stii, nu vorbii, pls! Poate ca TU te crezi superioara spunand ca nu vrei sa vorbesti cu mine.

Nu, nu fac lumea sa se simta prost. uite, ba chiar, am un coleg bun la fotbal, el crezand ca nu e, eu mereu il ambitionez, ii dau sfaturi, etc..adica e diferit si el, cu mine...el nu e invidios sau ceva de genul...

Dar restul, (vreo 6 big grin), se cred ei superiori, vorbindu-mi urat..pe mine ma doare fix undeva de-asta, dar nu le inteleg caracterul. Posibil ca parintii sa le fii impus ceva, mno

| DavidTheTrueMMAFighter explică:

Eu crezi ca nu-i tratez ca pe niste oameni egali?! Crezi ca sunt milionar in **** mea?! Crezi ca le spun,, Fraierilor, cand o sa aveti voi realizarile mele, atunci vorbiti"?! -_ - eu ceream seriozitate in raspunsuri, nu un raspuns fara sens (nu ai de unde sa imi cunosti caracterul, mai ales de pe net)... orice om e egal, fie el miliardar sau boschetar!

| XXXray a răspuns:

Lumea e geloasa. Asta e adevarul. Ai sa gasesti un bun prieten care o sa te respecte.