| anonim_4396 a întrebat:

La ce varsta se invata tabla inmultirii?

45 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Clasa a 3-a. Deci, 9 ani.

cami
| cami a răspuns:

Hai mai a 2-a? Inseamna ca eu m-am zapacit laughing. Dar parca eu am invatat-o intr-a 3-a thinking in fine.
Vezi ca acum mai nou sunt si creioane cu tabla inmultirii laughing

cami
| cami a răspuns:

Pai @vyol3ta, ma gandeam eu ca nu-s nebuna laughing

| MisterKat a răspuns:

In clasa a 2-a se invata tabla inmultirii, cam 8-9 ani! happy
O zi buna!
Daniel.

| yadora a răspuns:

In vacanta de vara dintre clasa a II-a spre a III-a daca vrei sa-ti vina mai usor in clasa aIII-a cand ve-ti invata la scoala tabla inmultirii.

| cd92 a răspuns:

La ce varsta doresti, cumparati caiete din alea care au pe coperta tabla inmultirii si inveti mai usorwinking

| Gabry a răspuns:

Pe noi ne-a pus sa o invatam singuri in vacanta dintre clasa a 2-a si a 3-a

| Psihoyounger a răspuns:

Prin clasa a doua. Eu atunci am invatat-o. Daca vrei sa o inveti acum... poftim: http://www.ecursuri.ro/referate/referate.php?report=tabla-inmultirii

Bafta!

Psihoyounger

| sorin a răspuns:

Unii nu o stiu nici cand devin adultilaughing

| Ralux a răspuns:

Nu clasa a 2-a! Nu stiu cum a fost pe vremea voastra sau cum au fost scolile voastre dar in scolile de acum se invata in clasa a 3-a.Si nu se da un an anume ca poti sa inscri copilul la scoala mai devreme sau mai tarziu...

Succes!

| inna a răspuns:

Clasa a 2-a.Depinde 7-8 ani.

| Raiden a răspuns:

Pe vremea mea se invata in clasa a2a, acum cu o mie si una de carti speciale, paracaiete speciale, culegeri si culegatorilaughing si mai stiu eu ce se cere la scoala se invata in clasa a3a.

| Criiss16 a răspuns:

Eu am invatat-o in clasa a 2-a.Deci cam pe la 8-9 ani.happy

| nuamnuvreau a răspuns:

Normal, in ziua de azi in clasa a 3-a, inainte era a 2-a.

| doinitza a răspuns:

Eu am invatat tabla inmultirii la 8 ani

| Puiutz a răspuns:

Eu am o vecina care a fost clasa a 3 a. si anul acesta a invatat`o. happy

| www a răspuns:

In clasa a2a, 7/8/9 ani.

| vyol3ta a răspuns:

@cami stai linistita ca si eu tot in a 3-a am invatat-owinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nici acum nu am invatat-o, habar n-am cum se inmultesc doi arici thinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La varsta de 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In a3-a

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

ani
se invata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In clasa a 3 cand aveam 9 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La varsta de 8- 9 ani in clasa a2-a3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 9-10 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

9ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tabla inmultirii cu cat se invata mai repede cu atat mai bine, asta depinde de capacitatea fiecarui copil.Mda poate unii adulti nu mai tin minte tabla inm. dar au grija cei mici sa le dea stofa... ahahahaha! :-))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

8 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 9 ani