| Yosefin a întrebat:

Lamuritima si pe mine,de ce salariu este mic in cafenele/restaurante?

Daca se da bacsis, face diferenta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Salariul este mic din cateva motive: lacomia patronilor, munca putin calificata si nu asa de stresanta si bacsisurile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Simplu,,, e o munca necalificata si daca tu vrei salariu mai mare sigur vine cineva care il accepta pe cel minim

| relian a răspuns:

Daca salariile ar fi mari atunci produsele ce ei le ofera ar avea preturi astronomice si ar bate vantu prin cafenele si restaurante, ca de fapt si asa cam bate vantu laughing mancarea trebuie sa fie ieftina accesibila oricarui om. Daca face diferenta? Depinde de restaurant, la cafenele nu cred ca se da tip, deci in restaurantele aglomerate da faci ceva bani buni acolo, in rest daca sunt putini clienti ce bani sa faci.La un restaurant ca la orice afacere sunt destule cheltuieli, deci nu te gandii ca unu care are restaurant face milioane deja e putred de bogat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Cred ca datorita faptului ca n-ai nevoie de studi pentru a putea ocupa un astfel de job.
Este un job relativ usor, munca fizica, nu trebuie sa-ti pui minte la contributie foarte mult, tot ceea ce trebuie sa faci ii sa zambesti la clienti ca iei sa plece cu o parere buna din incinta respectiva.
Prea putin face direnta, acum depinde cu cine faci comparatie la salari.
Bafta!