| SoulHealer a întrebat:

Noaptea trecută, m-am pus în pat şi am încercat să fac o dedublare astrală (pentru prima dată în viaţa mea). Ok, m-am concentrat aproximativ 7 minute încontinuu la 3 obiecte din camera mea apoi, extrem de încet, îmi furnicau mâinile şi picioarele, iar după aproximativ 1 minut nu le-am mai simţit, de fapt le simţeam, dar eram inconştient de poziţia lor. După aproximativ încă 1 minut a început să-mi furnice tot corpul, apoi nu am mai simţit doar bătăile inimii. Inima a început să bată extrem de repede şi simţeam cum mă desprind de corpul meu, simţeam cum ceva se dezlipeşte din mâinile şi picioarele mele. M-am îngrijorat datorită bătăilor inimii şi m-am oprit. Senzaţia de levitare era destul de tare.

Pentru cei care au experimentat, ce s-a întâmplat cu mine?
Se poate întâmpla ceva cu corpul meu în timp ce experimentez? Daca nu, atunci cum explicaţi bătăile inimii.

Peace!

Răspuns Câştigător
| mihaibrasov a răspuns:

Am promis sa dau si eu un raspuns aici.
@SoulHealer - inca o data felicitari. Pe privat mai discutam happy.

@iChaz - nu poate sa intre nimeni, stai tu linistit.

@IceShadow - "retardati" erau numiti si cei care credeau ca zborul e imposibil in secolul 19, sau cei care puneau pariuri in Paris atunci cand se construia Turnul Eiffel (pe ce parte va cadea). Intrebarea este 'complet cretina' pentru oamenii ignoranti care atunci cand aud ceva care iese din perimetrul lor de cunoastere reactioneaza pe principiul : "ori ca noi, ori impotriva noastra". Am incercat sa nu te jignesc...

@Ayame - sunt mai multe tehnici, netul e plin. informeaza-te; in principiu nu e periculos, dar e bine sa stii ce vrei sa faci si sa obtii din asta; mai important e sa experimentezi tu ca sa vezi cum e.

@MaDoaren1DeTotCeEsteInJurulMeu - mai incearca. Cand vei reusi o sa iti schimbi perspectivele si viziunile asupra vietii sau a altor dimensiuni. Trebuie sa crezi insa ca vei reusi.

@mihaela31 - e normal. Si oamenii de stiinta in trecut erau considerati 'duti cu pluta' pana cand datorita lor lumea s-a schimbat. Din pacate cativa suntem pionieri ai ezoterismului, dar sa speram ca peste 50 de ani lumea se va schimba.

@fumaretul - iti pot spune ca omul s-a documentat inainte de a incerca. Saltul cel mare il faci doar cand mori, nu cand intri intr-o anume stare de meditatie.

@harciog - nu este doar la nivel mental pentru ca se poate demonstra pe obiecte fizice; din pacate nu s-a cercetat foarte mult si acolo unde apar si rezultatele oamenii ori ascund, ori nu vor sa le faca publice.

@emanuellex - da, este o carte f. buna happy

@ÉrotiqueConseils - denumirea nu prea conteaza. Insa cele doua sfere de care zici nu sunt separate ci au o puternica legatura una cu alta. A nu se intelege insa ca astralul e identic cu fizicul, in niciun caz.

@Sentinel - eu zic ca TPU confera totusi un grad de anonimitate. Intr-adevar nu ii recomand nici eu sa spuna asa oricui (prieteni din viata reala), dar pe net e ok. Chiar, salut prietene happy am uitat sa-ti zic.

@Borgir - nu exista sansa sa nu te mai intorci; astea-s superstitii populare sau frici instinctive nejustificate. Corpul astral al fiecarui om se desprinde din trupul fizic in fiecare noapte cand acesta adoarme. Si toti se trezesc dimineata. Mai putin cei gazati in somn de sobe improvizate, dar asta e altceva happy. Posedarea este altceva, intr-adevar dedublarea nu este recomandata oamenilor cu tulburari mentale, dar cine e ferm pe pozitie nu are ce pati. Plus ca in posedare entitatea rau facatoare intervine la nivel de constiinta atat cat poate sau cat i se permite. Dedublarea astrala se face in mod lucid, fara permisiunea ta nu exista posedare.

Eu in general cand nu stiu ceva nu ma bag, sau daca intervin in niciun caz nu jignesc. In cazul acestei intrebari au intervenit oameni care functioneaza pe principiul "Treaba n-am dar drum imi fac" sau, mai bine-zis, "hai sa ma refulez si eu aici ca in viata reala tot nu pot". Acum, jigniti-ma laughing Ca atat puteti. Desi, eu n-am jignit pe nimeni.

35 răspunsuri:
| SoulHealer explică:

@francesca98 - pentru a afla nişte răspunsuri.

| SoulHealer explică:

În seara asta voi încerca din nou, sper să-mi înving frica.

| SoulHealer explică:

@mihaela31 - din păcate nu am reuşit pentru că nu am fost îndeajuns de concentrat, mintea îmi zbura în alte gânduri. Voi mai încerca şi în seara asta.

| thedarklordvoldemort258 a răspuns:

Nu faci bine ce faci ai incredere in mine nu te lua dupa nimic ce scrie pe internet sunt capcane in care au cazut foarte multi iti jur ca nu am de ce sa te mint cred ca asta a ta e metoda tintei prin focalizarea a 3 obiecte intreprinsa de un fost soldat german care face dedublari...in realitate are contract cu demonii si le vinde suflete crede-ma faci ce vrei dar am incercat sa te previn pentru ca imi place sa fac bine oamenilor.

| thedarklordvoldemort258 a răspuns:

Toti care vor sa experimenteze acest grandios procedeu si multe altele intrati la id-ul

thedarklordvoldemort258

mail:

thedarklordvoldemort258@yahoo.com

Vreau sa ajut multa lume sunt sa zic o persoana care si-a dedicat intreaga viata "lumii adevarate si anume lumii eterice " de unde toti venim si unde toti ne vom intoarce nu o sa regretati cu nimic nu aveti nimic de pierdut decat un imens ocean de uimire si multumire interioara e un ajutor divin gratis greu de gasit in aceasta era misogina. Va multumesc!

| LittleWhiteCherry a răspuns:

Eu cred ca ai amortit de fapt...