| Λl๓a a întrebat:

Noi pentru cine traim?

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru noi si pentru cei dragi!

| Magnifico a răspuns:

Versiune modificata pentru prima intrebare?

smug

| xdBixii a răspuns:

- unii ar spune că pentru cei din jur. dar, cei din jur te pot răni, mai ales când nu te aștepți. așa că, de-a lungul timpului, am învățat să trăiesc doar pentru mine însumi happy.

| DubstepQueen a răspuns:

Pentru noi insine, pentru persoanele iubite...

| Damy73 a răspuns:

Pentru Dumnezeu, caci el ne-a creat

| Ekcstsy a răspuns:

Pentru noi si pentru a fi alaturi de cei dragi atunci cand au nevoie de noi, mai ales pentru parinti si pentru partenerul de viata pe care ni-l alegem sau pe care il avem deja. Si pe viitor in caz ca nu avem, pentru copii nostri sa le oferim tot ce au nevoie pentru a avea o viata frumoasa

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Am fost facuti nu pentru a face e vrem ci pentru a trai de dragul Lui Isus ca el sa jertfit pentru noi..si normal sa iubim dar mai presus decat lumea sa Il iubim pe el mai mult decat pe cei dragi.happy

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trăim pentru copii noștri!
Pa, pa.

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

De multe ori suntem foarte egoisti si traim doar pentru noi...nu ma refer sa facem lucruri bune sa mergem la biserica etc..nu! fiecare cunoastem teoria noastra despre dumnezeu fiecare am auzit lucuri diferite si gandim poate diferit.ce ar fi sa te informezi tu personal si cred ca asa poti afla adevarul total nu doar vorbe spuse de la altii sa stii ca am incercat si euwinking.happy happy happy :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Acest raspuns a fost publicat din greseala de 2 (doua, doi) ori. Asa ca unul l-am anulat. Pe ala de dedesubt, ha, ha.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bună.
Dar tu n-ai copii, nici NOname, mi se pare ca nici Brigaela, deci se pare ca voi traiti degeaba, sau va hraniti cu iluzii pe TPU si sperante in dormitor, dupa raspunsul tau. rolling on the floor rolling on the floor
Eu zic altceva: hai sa raspundem dupa cartile marilor filozofi! Aia sustin ca omul traieste pentru el insusi. De aia are instinct de conservare foarte puternic, si de-aia nu face nimic care nu-i provoaca o placere interioara, decat constrans cu forta maxima... si nici atunci nu ii prieste. Ori vomita, ori tipa, ori se lupta sa scape de constrangere cu toata fiinta. Si nu numai omul reactioneaza asa.
Pa, pa.
PS. Copiii se scrie cu 4 de i.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna,
Dar tu de ce dai acelasi raspuns de 10 ori? tot din instinct de conservare? Nu ti s-a facut greata, nu ti-a venit sa vomiti?
Pa, pa

| Andrei117 a răspuns:

Traim pentru cine si pentru ce vrem noi sa traim

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Prima oara s-a blocat ecranul, cand a vazut ce si cui raspund.
Eu am insistat, numarand iii-urile din coada, si a crezut ecranul ca e alt raspuns rolling on the floor

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Bine că te-ai simțit și tu bine cu acest comentariu la pătrat!
Nu te mai lua de noi că ne-am născut toate trei înaintea ta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru Legiuitoarea love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ma iertati! N-am stiut ca sunteti albastre la profil, semn al aprecierii TPU pentru intelepciunea si caracterul dumneavoastra deosebit. Imi retrag cuvintele. Le las doar pe acelea cu copiiiiiii, ca a gresi la dactilografiat e omeneste!

| Inferno a răspuns:

Pentru cei dragi.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Şi cine nu are copii?

| iKronstadt a răspuns:

Voi? Cine sunteti voi?

| EmaS a răspuns:

Pentru familie, prieteni si cei din jurul nostru.

| RAY a răspuns:

Pentru noi insine in primul rand, pentru iubit/a ta, parintii, prietenii, fratii etc pentru cei dragi

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Îți place așa de mult să ieși în evidență...
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru Wøodenpints):

Bună.
Am o mare rugăminte la tine: te rog să-ți vezi de treaba ta și de postările foarte urâte la adresa mea pe blogul tău. Ai un mod de respect față de ceilalți cum rar întâlnesc!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Doamna (domnisoara) albastra, ati fost azi la vot? Cu cine ati votat?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Din lipsă de conversație sau ce?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Chiar sunt curios, cum e la Ploiesti... Petrosani... asta, Pitesti!
Cu cine ati votat? Daca imi ziceti dvs, va zic si eu!

| Wøodenpints a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ce ţi-am mai făcut? Ţi-am pus o întrebare.

| MissFosforescenta a răspuns:

Pentru dulciuri:X.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi pur si simplu existam pentru visele noastre sau pur si simplu pentru noi ca viata-i scurta si trebuie sa o folosesti si sa ai parte de ea