| Bahh a întrebat:

Pentru ce traim ?

27 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Sa slavim viata.

| MeScorpion a răspuns:

In mare parte pentru noi.

| DorelSudoru a răspuns:

Sa ma cunoasteti pe mine

| thealchemist a răspuns:

Viata e un examen, dupa care sufletul va merge in sus sau in jos dupa cit bine sau rau am facut in viata.

| ChioruL14 a răspuns:

Chiar nu am idee, omoara-te.

| Bahh explică (pentru ChioruL14):

Eu nu am de gind sa ma sinucid, niciodata nu voi face asta,
. Eu am nevoie sa stiu parerie voastre.

| Woodenpints91 a răspuns:

Eu îmi trăiesc viaţa, nu mă gândesc la ea.

| sabin89 a răspuns:

In primul rand, traim pentru ca ne-am nascut, am venit si noi in existenta. Si numai faptul asta simplu poate fi un motiv pentru care traim. Am primit darul vietii? Sa-l apreciem si sa ne bucuram. Sa ne traim viata. Cand cineva primeste un dar se bucura, nu se apuca de filosofat. Asa si noi. Sa ne bucuram. Ce rau ar fi fost daca nu ne-am fi nascut. Sa admiram peisajul iernii, campul presarat cu flori primavara, cerul instelat...In plus, caldura prieteniilor sincere pe care ni le ofera alti oameni.

| DrunkenRat a răspuns:

Scopul depinde de religie, spre exemplu, crestinii traiesc pentru purificare spirituala, iar satanistii pentru a-si face damblaua. Nu toti isi traiesc viata pentru acelasi lucru, unii avand ca scop cresterea copiilor lor, iar altii arta. Si aici este, de fapt, partea buna a vietii, si anume liberul arbitru.

| Musique a răspuns:

Pentru a avea un sfarsit.

| Coconutz a răspuns:

Parerea mea.
Viata este o experienta pe care chiar tu ai ales-o.
Precum o excursie in Italia de 7 zile iti va aduce anumite cunostinte despre tara si populatie asa e si viata asta.
Totul este un fel de excursie pentru a incerca si a experimenta diferite trairi are spiritului.
Este logica intrebarea de ce nu iti poti aduce aminte de ce ai ales aceasta excursie.
Dar de asemenea sunt multe persoane care ar uita o experienta doar pentru a o trai inca odata.
Suntem aici sa experimentam absolut toate sentimentele si toate trairile. Fie "rele" fie "bune ". Pun in ghilimele deoarece nu exista nici bine dar nici rau. Sunt acelasi lucru.

| sabin89 a răspuns (pentru Coconutz):

"Suntem aici sa exp. ...toate sent. si toate trairile"... "nu exista nici bine nici rau". M-ai bagat in ceata, Coconutz. Sa inteleg ca si trairile si sentimentele pe care le experimenteaza un pedofil sunt ok? Acele sent. si trairi nu sunt nici bune nici rele (bine si rau nici nu exista)? Fii te rog mai explicit.

| Coconutz a răspuns (pentru sabin89):

Sunt ok pentru el nu pentru noi.
Fiecare decizie luata in viata lui la dus in acel moment in care el este pedofil.
Fiecare dintre noi avem o oarecare sansa sa devenim ceva "rau".
Si in plus, este vina societatii pentru crearea acestor tipuri de oameni deoarece ii indeamna la luarea acelor decizii care ii va creea pedofili.

| MortemAeternum a răspuns:

Pentru nimic, traim ca ne-am nascut, omul nu are un sens al vietii, iar toti care spun ca au un sens al vietii, se mint singuri pentru a fii mai fericiti.

| andrei a răspuns:

Pentru perpetuarea speciei. Toate animalele astea fac, dar npoi sunt mai inteligenti si dupa ce am invatat sa vorbim am inceput sa traim si pentru altceva, dar nu fiecare femeie isi doreste un copil? Un instict ramas adanc in creier.

| Garnet a răspuns:

Pentru a muri!

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună, rea, oricum o fi, viaţa trebuie trăită deoarece o singură dată suntem pe Pământ. Dacă am avea mai multe vieţi poate am gândi altfel dar aşa, trebuie să facem tot ce ne propunem şi să trăim fiecare zi ca şi cum ar fi ultima.

| DarkShina5566 a răspuns:

Pentru a iubi,pentru a suferi, pentru a ne reproduce, pentru diverse distractii.Traim ca sa traim, teretic.

| NacuOfficial a răspuns (pentru DarkShina5566):

Este o intrebare fara un raspuns bine stabilit. Exista cineva care stie raspunsul? Nu cred.Fiecare raspunde la intrebare vazand lumea prin ochii lui.Insa nimeni nu poate raspunde la aceasta intrebare la modul general.Asta ar insemna sa vorbesc eu in numele altora si altii in numele meuhappy Prea interesanta intrebarea pentru mentalitatea umana.

| shadovv a răspuns (pentru DarkShina5566):

Deci dupa spusele tale traim pentru nimic...

Prefer varianta lui thealchemist.

| Handrei a răspuns:

Sa gustam din viata si sa murim multumiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca sa fim bataia de joc al lui Basescu.

| LovellyAngel a răspuns:

Nu se stielaughing

| love10andra a răspuns:

Traim pentru a iubi, pentru a realiza ceva in viata... Fundaa?

| ivy a răspuns:

Traim ca sa simtim cum e sa traiesti... nu se poate explica in cuvinte. mereu necazurile te napadesc si incerci sa evadezi din " lumea ta", insa poti fi cel mai fericit om din lume, sa nu ai griji, ereu vesel... fiecare cu norocul lui.

| cristi767 a răspuns:

Probabil pentru a muri la un momentdat happy

| PoohZeta a răspuns:

Ca sa murim laughing

Întrebări similare