| RAY a întrebat:

Oare ce se intampla cand exagerezi in inteligenta?

36 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Sistemul tău nervos devine un multivers cu o rețea complexă de universuri legate prin sinapse.

| Inferno a răspuns:

He he, cand exagerezi in inteligenta primul lucru pe care-l constientizezi este ca nu esti atat de inteligent pe cat credeai.

| florin1979 a răspuns:

O iei razna pleci rau de acasa, dar rau de tot.

| Liviu a răspuns:

Parerea mea?
Tata avea si are o vorba.
Unde e minte multa e si prostie laughing

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Creierul îți explodează, împrăștiindu-se pe pereți în forme sângerii de formule complicate, rune ce produc dezastre radicale dacă sunt elucidate și pasaje către lumi neexplorate. Uite, o luminiță se transformă într-un șoarece mort, din care iese Iisus Hristos îmbrăcat în straie de vânătoare, cu salba de cranii ale celor necuviincioși.

| Epigonul a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Ai talent, big up!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Epigonul):

Să îi mai spună câțiva, poate îi crește moralul. Știe el la ce anume mă refer.

| NascutSaFiuTrist a răspuns (pentru BeyondTheDarkSun):

Deja cred ca traiesti fenomenul big grin

| Raniia a răspuns:

Starnesti dispretul celorlalti.

| 7Dany a răspuns:

Nu am auzit de oameni care o exagerat in inteligenta dar stiu destui care se cred exagerat de inteligenti ( nu fac referire la nimeni de pe TPU, ca nu cunosc pe nimeni de pe aici)

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Incep sa soseasca musafiri nepoftiti la,, mansarda,,... Oricum, inteligenta nu e niciodata prea multa.Sa n-o confundam cu exagerarea in a cauta acumularea de cunostinte, in mod fortat, care duce deseori la depresii.Fiecare om are o capacitate proprie de acumulare a cunostintelor, asa ca fortarea acestei capacitati duce la,, scurtcircuitari,,.

| WhatheWow a răspuns:

Devi geniu dragule...și dacă totuși continui să perseverezi exagerând mai mult în inteligenţă atunci ajungi un nebun pentru cei din jurul tău!
Să nu-mi spui că te gândeai să exagerezi puțin? laughing

| RAY explică (pentru WhatheWow):

Nu,eram doar curios

| BeyondTheDarkSun a răspuns (pentru WhatheWow):

Am încercat să exagerez o dată, dar mi-a apărut Iisus în cale, și am zis să mă opresc, până nu o văd pe fecioara Maria sărutându-se cu un hârciog într-un sicriu de pânză de păianjen.Mda,ce mai filosofie...

| positivity a răspuns:

Părerea mea este că dacă inteligența trece peste măsura normală, şi devii mult prea inteligent pentru această lume, toţi oamenii te vor respinge.
Te vor considera ciudat, şi enervant.
Plus, că odată cu aceste adjective, vei deveni un singuratic, fără prieteni. Fără nimic.
Vei rămâne singur, doar cu inteligența ta.

| dragos9234 a răspuns:

Ajungi ca mine laughing
big grin

| RAY explică (pentru dragos9234):

Ce este tesatura cuantica?

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Lumea subatomica?

| RAY explică (pentru dragos9234):

Nu,nu exista asa ceva, tesatura spatiului ce este si ai funda

| suffarstar a răspuns:

Ori devii Einstein, ori dai in mintea copiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multi te cred crazy sau cei buni care stiu sa aprecieze te vor crede un enstein junior

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O zicala spunetonguerea multa minte strica.Este adevarat, dar inteligenta nu este tot una cu mintea(desteptaciunea). Daca esti inteligent, poti parea destept in ochii altora (chiar daca in realitate nu prea esti), sau la dorinta prost.Inteligenta nu este niciodata prea multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In sfarsit, o intrebare scrisa corect la raymusic22tm. Uite, am exagerat cu intelijenta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Devii o companie obositoare, oamenii se vor simți mici pe lângă tine și vor avea impresia că-s diferiți. Ai putere și autoritate, însă e posibil să nu fie tocmai bine, să devii izolat.

| inconscient a răspuns:

Simplu, you'll become crazy!winking

| usuk a răspuns:

Devii de neinteles

| Park1Suin a răspuns:

Devii filosoful clasei.

| Radeas1 a răspuns:

Pur și simplu înnebunești. Inteligență în exces inebuneste oamenii. Adică tu ești inteligent, și vrei să mai fii încă puțin pentru că spui că nu e de ajuns, îți "plesnește" o venă la creier și faci BUM!

| Havok83 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat dar de la prieteni am auzit ca lor li s-a intamplat sa li se incinga creierul si au luat foc.Ce specii de oameni.

| Ionela_Matei_1990 a răspuns:

Devii idiotlaughinglaughinglaughing
acum, daca era vorba de tine, imi pare rau!
Dar daca exagerezi cu inteligenta...esti nebun!

| RAY explică (pentru Ionela_Matei_1990):

Nu,era o curiozitate logica

| βuβuƦuzαα a răspuns:

Nimic straight face!
Pur si simplu viata decurge la felwinking
Cand exagerezi in inteligenta devii un mic einstein laughing

| dumitrucucu99 a răspuns:

Deranjezi