| Copac13 a întrebat:

Ok deci am o nelamurire imi puteti spune care dintre teoriile legate de originle romanilor este aceptata cea a migratiei sau a cea daco-romana (vorbesc la nivel international) si daca stiti raspunsul puteti sa imi scrieti si link-ul cu dovada care atesta ca aveti dreptate.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te poti lamuri, studiind hartile continentului European din ultimele 3 milenii, respectiv relicvele recunoscute international de pe teritoriul tarii si din tarile invecinate.

| doctorandus a răspuns:

Lipsesc dovezi decisive si pentru una si pentru cealalta.