| Lluvia a întrebat:

Pana cand trebuie sa asteptam dreptatea divina? Trec anii si ea nu mai apare... Ce e de facut?

21 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

La pastele cailor, este joi dupa Miercurea Ciuc.

| Vizitiul a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa astepti.

| mihaibrasov a răspuns:

Cam aiurea intrebarea. Totul in lumea asta este perfect, exact asa cum trebuie sa fie. In clipa in care vei intelege si accepta asta, intrebarea asta ti se va parea cel putin puerila.

| wales a răspuns:

Dreptatea Lui Dumnezeu va veni atunci când numărul total al tuturor națiunilor va fi deplin:

'' Fraților, pentru ca să nu vă socotiți singuri înțelepți, nu vreau să nu știți taina aceasta: o parte din Israel a căzut într-o împietrire care va tine până va intra numărul deplin al Neamurilor.'' Romani 11:25.
Te întrebi, '' ce e de făcut?''. Putem grăbi venirea numai într-un singur mod, întorcându-ne la El, aşa se va completa numărul total al neamurilor.

| thealchemist a răspuns:

Nu stiu cine ti-a spus ca trebuie sa te astepti la dreptate pe lumea asta dar te-a mintit. vei avea parte de dreptate pe lumea cealalta, aici nu se poate.

| miradoniz a răspuns:

hee hee sa Îl întrebi direct pe El oare?hee hee e greu de acceptat,știu,dar Dumnezeu nu răzbuna pe nimeni:ai citit Geneza:a întrebat și pe unul și pe celalalt de ce au făcut ce au făcut; dar de izgonit, i-a izgonit pe amândoihee hee stai lin, ca nu judeca pe nimeni până la sfârșithee hee și e cel mai bine asahee hee

| miradoniz a răspuns:

@vanceahee hee sa nu faci nimic, înseamna sa faci deja cevahee hee

| MenInShadow a răspuns:

Sa stai si sa astepti pana mori in lumea asta reabig grin e tot ce poti face deocamdata... Eu mai nespus de toti vreau sa vina sfarsitul lumii sa fim toti pedepsiti pentru ce am facut...

| MenInShadow a răspuns:

Am mai raspuns la intrebarea asta? nu stiu laughing daca am facut-o mai raspund 1 databig grin Doar asteapta, o sa vina intr-o zi si nu iti mai face griji pentru tot ce vezi la tv. Eu unul nici nu ma mai uit. Nici nu imi pasa ce e mainebig grin soare, ploaie, furtuna,uragan,taifun, macel, razboi... ce importanta are? Oricum sfarsitul lumii o sa vina, ori de la Dumnezeu, ori o sa ne distrugem singuri ca prostii laughing Dar cand v-a venii sfarsitul o sa fiu bucuros sa vad pe toata lumea ca este pedepsita petru toate tampeniile care le-au facutbig grin eu cred ca o sa fiu pedepsit cel mai raulaughing

greece12
| greece12 a răspuns:

Inceteaza sa astepti si traieste-ti viata asta.Alta n-ai si vad ca-ti pierzi timpul de pomana.

| Bezea a răspuns:

Dreptate divina? Simplu te sinucizi si cand ajungi acolo ii intrebi de ce dureaza atat.

| Aesir a răspuns:

Dreptatea divina de care spui tu de fapt noi oamenii trebuie sa o facem. In primul rand ce ai putea face e sa incerci sa devii o persoana cat mai buna, prin o gandire si actiune cat mai pozitiva cat mai des. Sa incercam sa evitam judecata, barfa, invidia, gelozia, frica, vinovatia, toate sentimentele negative. Asta e primul pas pentru o lume mai buna si ce am scris aici e valabil pentru toti happy Daca vrem sa schimbam toate lucrurile negative din jurul nostru si din lume trebuie sa incepem prima oara cu noi insine.

| LiquidFlesh a răspuns:

Asteapta in continuare, fetita happy

| FOCUS a răspuns:

Ce intelegi prin dreptate divina?

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Dreptatea divina o primesc toti, stai linistita.Toti suntem rasplatiti pentru ce am facut.Mai bine, ne ingrijim de faptele noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine asteapta, ramine cu asteptatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem face nimic, nu putem intervenii in istoria lumii.Mai este mult pina la "Dreapta Judecata". Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are intarziere... traficul asta din Bucuresti laughing

| ancutzika27 a răspuns:

In 2012. tu nu te uiti la stiri?laughing

| dinamovistul19 a răspuns:

laughing Trebuie sa iti vezi de viata! si sa o tii tot asa daca crezi in bunul dumnezeu nu va venilaughing tu acum ai luat etnobotanice si nu ai ce face? laughing

| george_8786 a răspuns:

Parerea mea este ca o sa vina cand nu se asteapta nimeni...pana atunci suprota lumea asta, si fii pregatit/awinking