| Karol1877 a întrebat:

Parere despre cartea "Pe culmile disperarii" a lui E.M.Cioran?

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dacă vrei să ajungi un disperat, citeşte-o. Eu nu aş recomanda-o. Este mult mai indicat echilibrul în viaţă, decât disperarea.

| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Y61-g1bL5sI
nu am citit o dar imi place carti de genul, deci recomand

| Teffan a răspuns:

Una dintre cartile mele preferate.
Mai sunt bune de Cioran si Amurgul Gandurilor si Cartea Amagirilor.

| ColdHeart a răspuns:

Geniala. Clar cartea aceasta nu este pentru oricine.

| Laiyla a răspuns:

Uite aici o recenzie, chiar acum o citeam : https://reviziadecarte.wordpress.com/......isperarii/
Cat despre parerea mea, e o carte superba, dar neinteleasa. Am citit-o si am inceput sa-mi pun multe intrebari avand in vedere ca aproape jumatate din carte semana cu gandirea mea oarecum. Totusi, daca ai auzit, a reusit sa bage multe persoane in depresie cu ea si anumite persoane chiar s-au sinucis dupa ce au citit-o.