| Lovepoison a întrebat:

Pe cine ti-ai dori sa multumesti si sa bucuri cel mai mult?

Răspuns Câştigător
| NinaY a răspuns:

Pe Dumnezeuhappy

26 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Pe copiii mei,pe sotul meu, parinti, frati.Pe toti cu care relationez.As vrea sa le aduc o stare de bucurie prin atitudinea mea, comportamentul meu, faptele mele.Doresc ca lumea sa devina un pic mai buna, un pic mai multumitoare un pic mai fericita.

| EmaS a răspuns:

@ÉrotiqueConseils
Cum de ai ghicit? Bineinteles ca da. El este pe primul loc, pe locul doi este aproapele. Credeam ca se subintelege. Oricum, mersi pentru remarca.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

OFF-TOPIC:
Ema, pe Dumnezeu nu vrei să-l mulţumeşti laughing?

ON-TOPIC:
Egoistă, narcisistă, ia-o cum vrei; dar pe mine vreau să mă bucur cel mai mult.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ema,
Pentru că (aproape)fiecare răspuns al tău are în componenţa lui cuvântul "D-zeu"batting eyelashes?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

PopescuAnda,
Altă bisericoasă?
Faceţi un clan şi numiţi-l "Clanul Habotnicelor de pe TPU.ro".
M-am gândit eu cine să fie şefa clanului. E un user numit "Mărioara". O să faceţi o echipă pe cinste!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Via,
Cu mine în frunte, ha?
Să știi că ai dreptate. Nu sunt habotnice, sunt creștinopate.
Hai să fim serioși, știe tot site-ul lucrul ăsta!
Cine e credincios să-și păstreze credința în suflet!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Via,
Şi dacă ţi-aş spune că nu sunt atee?
Pur şi simplu nu suport persoanele care vin pe site-uri de socializare şi încep să scrie fragmente din biblie şi să ne binecuvânteze de câte ori au ocazia.

Referitor la PopescuAnda; am numit-o "bisericoasă" pentru că s-a băgat unde nu trebuia şi a ţinut neapărat să îmi spună că şi ea îl iubeşte pe Dumnezeu. Întrebarea e : când dumnezeul meu am întrebat-o eu pe ea dacă-l iubeşte pe God?

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

PopescuAnda,
Uşor aşa, că ţi-a crescut tensiunea :). Insulte?
Zi-mi şi mie te rog, când te-am jignit. Dacă tot îl iubeşti aşa de mult pe God, ar fi trebuit să te simţi mândră de faptul că te-am numit bisericoasă.
Emisiunea "Acces Direct" este pentru persoanele frustrate care fac abuz de voturi atunci când văd că o persoană are dreptate.
Şi nu mai poza în victimă, căci nu te prinde, sincer.

P.S. http://www.youtube.com/watch?v=aXzIeI0mkFI
Eulogies cu ghilimelele de rigoare, bineînţeles.
Sănătate!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Mr. Perfect,
Păi şi-atunci, de ce vorbeşti cu nişte persoane infime ca noibatting eyelashes?

| Angel0 a răspuns:

Pi mini.

| DorelSudoru a răspuns:

Pe mine!

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Poate sună a egoism, însă în cele mai multe situaţii este important să primeze dorinţa ta, şi nu a părinţilor sau a apropiaţilor. Dacă alegi să mulţumeşti sau să bucuri pe oricine altcineva în afară de propria persoană, vei ajunge să urmezi un drum în care aspiraţiile tale nu au niciun rol. Şi preocupându-te mereu de părerea sau viziunea altora cu privire la viaţa ta, vei ajunge un nefericit.

| Malphas a răspuns:

Pe mine? Logic.

| FuckOnCocaine a răspuns:

Eu sunt mulțumită și bucuroasă, deci, pe NIMENI.

| Raul_7987 a răspuns:

Pe parintii mei si iubita mea.

| Sἶrenἶa a răspuns:

P parinti

( in special p mama )

love struck

| CryssCrySta a răspuns:

Pe toti cei care ii iubesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima data pe mine, daca eu sunt multumit si bucuros inseamna ca si cei din jurul meu vor fi asa, daca nu s'alege prafu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

ÉrotiqueConseils, mai las-o moarta! Ce daca e bisericoasa? In Romania, ai dreptul la libera credinta. Fa diferenta intre credincios, religios si habotnic. Sau cei credinciosi nu ar mai trebui sa spuna ce gandesc, de frica batjocurii ateilor? Mai bine infiinteaza tu un club si boteaza-l ''Clubul pseudofilosofilor guralivi de pe TPU''. Ar fi destui care ar indeplini conditiile necesare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, sa fie, stie tot site-ul de Popescuanda ca e crestinopata, cand prima ta remarca in ceea ce o priveste a fost ''alta bisericoasa pe TPU''? Mi se pare normal sa-si apere credinta, cand le e tavalita prin noroi pe la Stiinta si Filosofie. 90% din intrebari sunt puse de atei si, apoi, tot ei vin cu clasica pe care ai scos-o si tu mai devreme din taste: ''credinta se tine in suflet''. Adica, formulat altfel, ''noi va putem batjocori valorile, dar voi nu va puteti apara, caci credinta se pastreaza in suflet''. Dublele standarde sunt la ele acasa, in vagauna asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Girls, girls, relax!
Erotica, cred ca pe Anda nu a deranjat-o ca ai facut-o bisericoasa, cat a deranjat-o ca ai facut-o habotnica si ca ar trebui sa isi faca un club pe TPU.
Majoritatea crestinilor sunt niste ipocriti? Da, dar asta e fiindca majoritatea oamenilor sunt asa. Un procent, mai mic sau mai mare, revine fiecarei categorii de oameni, indiferent de sex, varsta, ocupatie, inclinatia religioasa, morala etc.
Suntem naspa. Voi, eu nu, eu sunt perfect.
Ba-bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E trist sa fii singur.sad

| Miculpestisor a răspuns:

Pe mine. Pentru ca odata ce te multumesti pe tine insuti, si ceilalati vor fi multumumiti. Daca nu stii sa iti multumesti propria ta persoana vei fi nefericit toata viata! Daca ai alege sa ii bucuri pe altii, ar trebui sa te tot sacrifici, pentru ca ce vor altii de la tine nu e mereu ceea ce vrei si tu! Sfat: Fii tu insuti si incearca sa faci tot ceea ce crezi tu ca e bine! Numai bine!

| Popescuanda a răspuns:

As vrea sa ii multumesc pe toti, dar astiu ca asta nu se poate, unii au preferinte diferite, si de multe ori nu corespund cu ale tale, deci, mai intai trebuie sa te multumesti pe tine insuti! In caz contrar, nu vei fi fericita niciodata!

| Popescuanda a răspuns:

Va rog, @Ema si @ÉrotiqueConseils, nu va certati. Si ce daca Ema aminteste de Dumnezeu, si eu Il iubesc. Daca ai de gand sa comentezi, eu nu ma voi cobori la nivelul tau! Sa stii ca fara Dumnezeu nu esti nimic! O zi buna!

| Popescuanda a răspuns:

@ÉrotiqueConseils, nu vreau sa ma cert cu nimeni, dar nu inteleg ce ai atata cu cei care amintesc de Dumnezeu, nu stiu de ce ii vezi ca pe niste fraieri sau ceva de genul. Daca ai avea bun-simt ti-ai tine insultele pentru tine! Daca nu stii altceva decat sa comentezi, du-te la Acces direct sau pe OTV si insulta pe altii cat vrei!