| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

Pentru cei care credeți că pământul e plat:
Unde are capătul? Unde îi e sfârșitul?
Eu, personal, știu că pământul are formă sferică.
https://editiadedimineata.ro/de-ce-pamantul-nu-poate-fi- plat/

37 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RoCkKiD):

Iti dai seama ca prin abordarea asta penibila esti la fel ca fanaticii aia religiosi care una-doua te trimit la biblie, nu?

| RoCkKiD a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Biblia contine toate adevarurile, date de Dumnezeu in persoana duhului sfant oamenilor pentru a fi fericiti

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RoCkKiD):

Bingo! Ia uite unde se ascundea crestinopatul...

| Bizon95 a răspuns (pentru RoCkKiD):

Si coranul NU?!?
hai sa intrebam un musulman, sa vezi ce face pipi pe biblie de la etaj

si inchizitia, cruciadele si noaptea sf. Bartolomeu (masacrarea protestantilor in Franta), arderea membrilor bisericii Catare care nu au vrut sa se converteasca la crestinism si alte placeri d'astea, de care e plina istoria, IN NUMELE BIBLIEI... toti erau asa de fericiti, ca nu iti vine sa crezi, nu-i asa?!? erau PREAfericiti... NU?!?

si "adevarul"?!? tu NU stii ce e aia, e doar un termen pe care l-ai preluat si acceptat ca atare, fara sa il consideri ce inseamna de fapt!
iar daca iti explic, NU o sa iti cada bine, DELOC!

| RoCkKiD a răspuns (pentru Bizon95):

Coranul a venit dupa biblie, Iisus e pomenit si in Coran ca trimis al lui Allah, niste plagiatori dom'le. Doar una e calea cea dreapta si e in interesul vostru sa o gasiti!

| Bizon95 a răspuns (pentru RoCkKiD):

big grin si Horus a fost inainte de bilblie, si a fost copiat la greu de catre plagiatorii care au facut biblia tongue

iar coranul o fi venit dupa biblie, dar islamismul e o solutie MUUUUULT mai eficienta de spalat creierele credinciosilor decat biblia!

| minrest a răspuns (pentru Jus7t):

Un om de stiinta se documenteaza ani de zile, face experimente si cercetari de multe ori pe banii lui, ca sa scrie un articol bun, pe care sa i-l publice o revista peer reviewed; de multe ori nu poate realiza articolul intreaga lui viata, altii reusesc sa publice doua intr-un an dupa care mai publica peste cativa ani - si tu imi spui ca NU il publica, desi putea; renunta intentionat sa aiba opera si prefera sa ramana un anonim? Nu te cred! Oamenii de stiinta nu cer sa fie crezuti pe cuvant, prezinta demonstratii si sursele folosite, iar ceilalti oameni de stiinta ii combat, daca pot.