| WR104 a întrebat:

Poezia sau pictura este pentru voi "arta"?

Răspuns Câştigător
| DestinyDD a răspuns:

Arta se cheama acel lucru pe care-l faci cu pasiune si care este placut si de ceilalti.

10 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Ambele sunt arte pentru mine. In preferinta, mai mult Pictura decat Poezia.
Dar in "arta" intra orice act/manifestare creativa/constructiva/armonioasa, care are un efect direct asupra celorlalti, care a fost din start preconceput si anticipat de catre artist inca din secunda 1.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

In antichitate erau considerate arte urmatoarele:poezia,istoria,muzica,tragedia,arta scrisului si pantonima,dansul,comedia si astronomia!
Azi, sunt considerate arte:muzica,literatura,sculptura,teatrul,pictura,fotografia,cinematografia!
Lista nu a mai fost de mult timp revizuita, eu as cam schimba-o!
Asta a fost o paranteza, personal consider arta tot ceea ce este frumos, bun, de calitate si facut cu pasiune!

| Eva a răspuns:

Pentru tine nu?!?

| WR104 explică:

Eva, nu.pentru mine nu este arta ci doar o forma de exprimare a sentimentelor, atat.Arta, talentul, etc pentru mine nu sunt nimic doar un mod de a arata cine esti sau ce esti.

| WR104 explică:

Ok, multumesc pentru raspunsuri.Pentru discutii mai profunde pe acesta tema http://universulnecunoscut.foroactivo.com

| demicsabi a răspuns:

Mai mult se spune de pictura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pictura e arta vizuala iar poezia e un fel de arta a machierii cuvintelor daca intelegi ce vreau sa spun. Poate fi si o arma destul de frumoasa, acele cuvinte alese corespunzator si acea imagine pictata in culori alese pot avea un mare impact asupra ta.

Răspuns utilizator avertizat
| KiaraHoney a răspuns:

Da dar numai creata de oamenii care au talente speciale, nu de oricine.happy

| KiaraHoney a răspuns:

Asta te face pe tine fericit nu?