| RAY a întrebat:

Poti oare invata mai multe limbi in acelasi timp, permite capacitatea noastra asta?

7 răspunsuri:
| PedoBarbie a răspuns:

Da. Bineînţeles că se poate. La şcoală se învaţă 2-3 limbi străine în aceeaşi perioadă de timp.

| Copac13 a răspuns:

Da poti sa inveti 2 limbi simultan ca la scoala invatam 2 limbi simultan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur! Am o cunoştiinţă care ştie 5 limbi, Urdu, Engleză, Franceză, Spaniolă, Rusă ( Nu ştie Română, e din străinatate). Totul ţine de concentrare şi ambiţie!

| diaac a răspuns:

Da, doar ca e mai dificil ca le poti incurca la inceput. De putut, se poate, clar.

| Georg13 a răspuns:

Da, de aceea invatam la scoala cel putin 2 limbi straine simultan happy.

| SteinZer0 a răspuns:

Poti, dar nu faci decat sa-ti imparti resursele creierului. Ar fi mai eficient daca ai invata cate una, greselile fiind mai frecvente atunci cand treci de la una la alta.

| Alexandraaq a răspuns:

Da, mermite!
Eu cred ca putem invat mai multe limbii deodata.