| Aihao19 a întrebat:

Premiera in stiinta:s-au clonat primele doua maimute
Unde credeti ca se va ajunge in viitor? La clonarea oamenilor? Credeti ca va fi posibil?

https://m.stirileprotv.ro/lbin/mobile/index.php?article_ id=3771318

Care credeti ca sunt consecintele acestei realizari?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Normal că va fi posibil, deja cred că este. Singurul lucru care stă în calea acestor cercetări e etica. Dacă nu le-ar opri etica deja era ceva obișnuit clonarea în ziua de azi.

| alina2k18 a răspuns:

In Romania nu, never laughing noi avem spitale ca in epoca de piatra laughing si tu visezi la clonare laughing

| WhatABeautifulDay a răspuns:

La fel ca maimutele, si oamenii sunt mamifere asa ca clonarea oamenilor este probabila. Insa exista lucruri mult mai importante decat genul asta de prostii. Oamenii ar trebui sa se concentreze mai mult pe lucruri care o sa ne afecteze major, precum suprapopularea, defrisarea si incalzirea globala.