| SaveTheNature a întrebat:

Probabil cu totii am auzit de vrajitoare,de farmece,blesteme,de "reginele magiei albe" si "reginele magiei negre", si de fel si fel de "paranormali" dinastia.
Exista cu adevarat oameni care iti pot ghici viitorul sau trecutul, sau care iti pot influenta cursul vietii?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da,asa cum exista Dumnezeu si oameni ai lui Dumnezeu asa este si cu satan si slujitorii lui.Am citit aceasta carte.Este o realitate. Ea a fost aleasa regina vrajitoarelor, dar apoi L-a intalnit pe Domnul Isus care a eliberat-o de puterea celui rau, si a primit mantuirea in dar.

| miradoniz a răspuns:

"Probabil cu totii am auzit de vrajitoare, de farmece, blesteme, de "reginele magiei albe" si "reginele magiei negre", si de fel si fel de "paranormali" dinastia. Exista cu adevarat..."-nu, nu exista.
Adevarul este mult mai simplu.

| Sentinel a răspuns:

Magie blesteme, porcisme si mecanisme happy. Vrei sa-ti arat eu o magie autentica? Se numeste SUGESTIE. In ziua de Duminica iti spun ca voi face niste farmece si dupa o saptamana te vei trezi numai la ora 5 dimineata. Astfel, de luni pana sambata, saptamana urmatoare iti soptesc in timp ce dormi, usor la ureche : "ceasul-i rotund si-acum te uiti la el. La ora 5 dimineata te trezesti. Cand privesti iarasi ceasul e ora 5. ".

Dupa o saptamana vin la tine sa imi dai banii, ca ti-am facut magie sa te trezesti devreme la scoala/servici.

| WR104 a răspuns:

Nu stiu daca exista dar nu cred.

| Narcis2007 a răspuns:

Nu...

| Miauti a răspuns:

Da! de ce, vrei sa ti ghiceasca Tata Yokai! 30 lei si iti spun viitorul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista care pot ghici viitorul sau trecutul, sau care iti pot influenta cursul vietii.Dar exista oamenii care pun blesteme pe capul oamenilor.

| Denis777 a răspuns:

Da exista oameni care iti pot influenta cursul vietii, sa zicem ca te fleceste unu cu masina, mie mi-a citit un prieten in plalma sa nu ma duc sa fac bae in rauri si sa am grija pana la sarsitul saptamanii si era sa mor interesanta chestia.

| YouNoob a răspuns:

O sa fiu scurt, nu!

| Teodor_Teo_1999 a răspuns:

Nu exista!

| reeeebook a răspuns:

Nu e adevarat toate vor la inceput niste bani si mai incolo se ajunge la casa si masini etc etc ca se te scape de nu stiu ce magie rea care te va omori... eu zic sa nu te bagi cu astfel de oameni ca vei ajunge pe drumuri... bafta