| SENEX a întrebat:

Regele Mihai implineste 90 ani.
Daca ati fi fata in fata cu regele, ce la-ti intreba?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Nu l-as intreba nimic ci doar ii urez"La multi ani!" M. S. Regele Mihai.

32 răspunsuri:
| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Si inca un lucru as mai vrea sa-ti zis. Eu ti-am spus ca nu esti in stare sa intelegi o propozitie, cu toti anii pe care spui ca-i ai in spate. Mai intai citeti, vezi ce-a vrut sa spuna celalalt si apoi raspunzi. Nu citesti un rand, intelegi ce vrei, si apoi ca o eminenta ce esti fugi repede pe net, copy-paste si gata; sa-mi arati mie ca esti destept. Nu asa se face. INTELEGE ce vrea sa-ti spuna celalalt. Eu pe baza a ce-ai spus tu ti-am raspuns. Dar eminenta ta n-a inteles. Pe viitor asa sa faci; demonstreaza-ti tie ca esti desptept in primul rand.
PS: Stiu ca la varsta ta personalitatea ta poate fi cu greu schimbata (psihologic vorbind). Dar esti obscur, si ar trebui revizuiri, chiar daca tie ti se pare ca esti eminent.

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

Mai taci dracu' arogantule, abia pasesti in viata si dai sfaturi. Esti la varsta in care crezi ca tot ce zboara se si mananca si imi dai sfaturi de viata. Te-ai bagat intr-o discutie care te-a depasit si batii campii aiurea, in loc sa discuti despre subiect tu esti doar Gica contra si nesimtit. Esti plin de tine si cotropit de lumea ta mistica.Si pentru ca ai intrecut masura cu idioteniile tale de sfaturi, putulica iti dau un ignore ca m-ai plictisit. What aerial.