| SENEX a întrebat:

Regele Mihai implineste 90 ani.
Daca ati fi fata in fata cu regele, ce la-ti intreba?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Nu l-as intreba nimic ci doar ii urez"La multi ani!" M. S. Regele Mihai.

32 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu cred ca l-as intreba nimic.Nu este decit un om ca oricare altul si intimplarea face sa ni se intersecteze cararile o data in viata.Ce ar fi sa punem cite o intrebare tuturor oamenilor cu care ne-am intilni?

| IMC90 a răspuns:

De ce dracu n-a invatat romana pana la 90 de ani? De ce fetele lui habar n-au limba romana si o faulteaza la modul grav?

Cam astea happy

| Hombre a răspuns (pentru IMC90):

Regele stie perfect romaneste doar ca are un defect de vorbire in urma unei boli. S-a nascut in Romania inaintea ta puţă, In 1947 a fost silit sa abdice de catre comunisti si a luat calea exilului la inceput in Spania in 1948 apoi in Lausanne pentru putin timp si pana in 1956 a locuit in Anglia.In 1956 s-a stabilit in Elvetia si apoi s-a mutat la Versoix langa Geneva unde a locuit peste 45 de ani. Deci fetele regelui s-au nascut in afara Romaniei si sunt vorbitoare de engleza, franceza si germana si romana, e adevarat mai putin dar se intelege din micul rezumat de ce. Inainte sa arunci cu lături in cineva informeazăte.

| IMC90 a răspuns (pentru Hombre):

Daca era asa patriot isi invata fetele mai intai romana, si apoi ce mai vorbesc ele.

Imi este sila de oameni ca ei. Iar tasu a fost cel mai slab conducator din istoria Romaniei. Milioane de oameni au avut de suferit din cauza lui. Milioane de romani care acum nu mai sunt romani...

| CosminC86 a răspuns (pentru Hombre):

Eu l-as intreba de ce si-a vandut tara in '47. Si inceteaza sa-l mai aperi pe tradatorul ala. Si mai pune mana si citeste o carte. Daca vii la mine si imi spui "informeazăte" deja m-ai omorat. Esti analfabet/a, agramat/a, si prost informat/a. Iti recomand o redocumentare.
P.S A plecat in Elvetia cu o avere colosala, dupa ce ne-a vandut tara rusilor, traind viata in lux.

| Hombre a răspuns (pentru CosminC86):

Nu pot sa ma abtin sa-ti spun ca esti dezinformat si pe deasupra si cu o doza de naivitate exagerata sa crezi ca Regele a plecat cu o avere colosala si a vandut tara pe mana rusilor. Esti o rusine la cate mijloace de informare sunt acum, inclusiv calculatorul prin care comunicam sa sutii bazaconiile pe care comunistii le-au spus cand erau la putere.

" Si mai pune mana sa citesti o carte"
Pactul Ribbentrop-Molotov, cunoscut și ca Pactul Stalin-Hitler, a fost un tratat de neagresiune încheiat între Uniunea Sovietică și Germania nazistă, semnat la Moscova, la 23 august 1939 de ministrul de externe sovietic Viaceslav Molotov și ministrul de externe german Joachim von Ribbentrop, în prezența lui Stalin. In urma acestui pact România pierde Basarabia, Bucovina de nord şi ţinutul Herţa.

La intalnirea de la Teheren din 1943 dintre Stalin, Roosevelt si Churchill, privind împărţirea sferelor de influenţă Romania cade sub influenta ruseasca 90% si 10% occidentala, la fel ca celelate state din estul Europei, Polonia, Cehozlovacia, Iugozlavia, Ungaria, Bulgaria. Ulterior cand s-a instaurat Cortina de Fier in 1946 si cele trei state Baltice Estonia, Letonia, Lituania au cazut prada influentei rusesti desi nu faceau parte din intelegere si totusi rusii si-au extins influenta si aici in ciuda nerecunoasterii Americane.
Deci nu numai Romania a fost data pe mana rusilor ci toate statele vest europemne.
Si atunci mai mămăligarule tu imi recomanzi mie sa citesc cand tu esti varza? Esti o rusine sa nu cunosti putina istorie a tarii in care te-ai nascut si traiesti.

| CosminC86 a răspuns (pentru Hombre):

Fac ceva pe mijloacele tale de informare. Eu iti spun ce mi-a povestit bunicul meu, care chiar a trait timpurile alea si a luptat in razboi. Nici sa scrii nu stii. Dupa cum ti-am mai spus lovitura de stat din '44 a marcat inceputul sfarsitului pentru Romania.
Te rog sa nu mai dai reply ca nu mai am chef de tine si de aberatiile tale.

| Hombre a răspuns (pentru CosminC86):

Cand nu mai ai argumente imi spui ca nu stiu sa scriu.
Si nu e regele meu, a fost Regele Romaniei, iar povestile spuse de bunicul tau nu se sustine, a fost un simplu soldat, realitatea insa e alta.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Deci tu ai un mod de exprimare de ma doare creierul numai cand citesc. Spune-ti omule ideea fara sa injuri. Nu poti face asta? Atunci pleaca. Aici nu e maidan sa judeci pe cine vrei tu si sa injuri dupa bunul plac. - Asta ca o lectie de cultura civica.

Incep prin a spune ca in afara de injuraturi, in ce ai scris nu e nimic original. Ai parti unde folosesti ţ ş î si parti in care nu le folosesti. Asta inseamna ca fugi repede pe mijlocul tau de informare si daca poti sa contrazici prin ce gasesti acolo dai repede copy-paste si ne arati nou; eventual mai pui si niste injuraturi, sa adaugi o doza de originalitate, ca de, asa-i romanul.

Apoi, continui prin a spune ca nimic in lume nu se intampla pentru ca oamenii vor sa ajute (ma refer la evenimente majore). Pactul Ribbentrop - Molotov a avut si un caracter de interes. Germania vroia sa-si asigure flancurile de lupta, Rusia vroia sa se apere de o invazie germana iminenta. Toate aveau un scop atunci; toata lumea vroia sa aiba de castigat. Ba mai mult, aceste altercatii dintre Germania si Rusia (pe langa multe alte conflagratii) au prelungir razboiul, nu l-au atenuat.

Ce spune CosminC86 este perfect relevant. Razboaiele mondiale au fost crancene si cu foarte multe interese. Cine nu vrea interes pentru tara lui? Cine ar vrea sa ajute alte tari in vreme de Razboi? (Romania a ajutat Polonia la invazia nemtilor, apropo). Este pact de neagresiune, asa cum scrie pe wikipedia, dar un pact cu interese care a prelungit razboiul. Ar trebui sa-ti dai seama de asta din propria ratiune. Mass-media prezinta si astazi un fel de propaganda. Adica iti da numai ce "trebuie" sa vezi.

De asemenea, si intern erau probleme in orice tara Pentru ca puteau fi spioni. Regele Mihai, nu stiu daca si-a vandut tara. Dar e foarte posibil s-o fi facut. Ipoteza sta in picioare cu atat mai mult cu cat Cosmin spune ca are si martor care a trait vremurile. Noroc.

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

Ai un talent, vorbesti mult si nu spui nimic si pe deasupra, faci pe sfantul? Vrei sa-ti extrag din postarile tale pe cati ii faci prosti si cu minte ingusta, orbi si mai stiu eu cum?
"Ce spune CosminC86 este perfect relevant."
"Ipoteza sta in picioare cu atat mai mult cu cat Cosmin spune ca are si martor care a trait vremurile. Noroc."
Cunosti istorie fix 0 la fel ca Cozmin spusa de bunicul si ii dai dreptate numai sa nu fie ca mine. Pai nu esti dus cu pluta, eu scriu din documente si afirmatiile politicienilor vremii si tu spui ca are dreptate Cosmin ca are martor ocular pe bunicul lui care era soldat, pai ti se pare ca esti inteligent cand faci o astfel de analiza. Reciteste ce ai scris, inceputuri de idei fara cap-coada.
" Ai parti unde folosesti ţ ş î si parti in care nu le folosesti. Asta inseamna ca fugi repede pe mijlocul tau de informare si daca poti sa contrazici prin ce gasesti acolo dai repede copy-paste si ne arati nou; eventual mai pui si niste injuraturi, sa adaugi o doza de originalitate, ca de, asa-i romanul"
ă â î ş ţ Iar faci invective idioate fara sa gandesti, oare si asta e copy-paste, calculatorul iti ofera posibilitatea sa folosesti diacriticele din limba romana dar si celelalte alfabete ale tarilor conectate la net. In prezent folosesc o optiune de a schimba rapid 4 alfabete, Englez, francez, german, si Român.
Norocul meu stii care e, ca nu ma enervez la tampeniile pe care le spui. Apropo ai inceput sa-mi studiezi postarile? Vezi ca am mult umor negru, daca stii ce inseamna asta.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Vroiam sa vad daca te tolereaza lumea; nu am inceput sa-ti studiez postarile; nu-i nimic de studiat. laughing
1. Da-mi documentul in care spune ca pactul Ribbentrop - Molotov a fost un pact pacifist si nu a avut nici un fel de altercatie.

2.Am spus ca propaganda era mare; ar trebui sa stii asta. Oamenii care au trait atunci au perceput altfel decat tine. Pentru ca tu iei totul de pe mass-media fara sa gandesti.

3.Eu n-am zis ca nu poti scrie de pe computer cu ţ ţ â î laughing Am zis ca tu cand injuri vorbesti fara sa scrii asa, iar ce copii de pe net are aproape mereu ţ â. Nu ai doar tu comanda de schimbare a limbii laughing Noi toti o avem. Eu o am in bara, iar prin o comanda de pe tastatura o schimb in romana. 4 alfabete? Ce relevanta are? laughing

4. Eu cand le spun oamenilor ca sunt obscuri prin modul cum gandesc o fac ocolit. Tu o faci prea direct. E o diferenta.

| CosminC86 a răspuns (pentru Hombre):

Da, un simplu soldat prost care a murit la Stalingrad pentru tine si pentru "regele" tau. Cat despre realitate, depinde cum vrei tu sa o intelegi. Daca actele din 23 august '44 si 30 decembrie '47 nu le consideri acte de tradare e clar. Daca ai fi trait timpurile alea alta era parerea ta. Regele nu trebuia sa-l dea jos de la putere pe Maresalul Antonescu. Dupa ce l-a dat totul a fost inevitabil. Oare crezi ca ostilitatea Germaniei fata de Romania (in prezent ma refer) este pura coincidenta? Sau cumva nemtii au uitat ca i-am injunghiat in spate in '44? De ce crezi ca nu adera Romania la Schengen? De ce crezi ca nu adera Romania la Euro? S.A.M.D
Altfel sta treaba cu Ungaria. Pentru fidelitatea aratata in razboi Germaniei ii sunt satisfacute toate "mofturile" politice si sociale. (Schengen, absorbtia fondurilor etc.)
Deja am deviat mult de la subiect, eu incercam sa te luminez cu "regele mihai". Deci concluzia: 1. "Mihai I - tradator"
2. Maresalul Antonescu - erou national
Apropo: crezi ca intr-o armata soldatii sunt prosti? sau fara soldati ofiterii ar fi inutili? Scoate din fraza "simplu soldat", ca armata fara soldat este ca floarea fara apa.

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

." Da-mi documentul in care spune ca pactul Ribbentrop - Molotov a fost un pact pacifist si nu a avut nici un fel de altercatie."
Bai frate dar delirezi rau, cine dracu a afirmat ca e un pact pacifist, vezi tocmai de aceea va fac ca pe dracu, pai daca bateti campii

| Hombre a răspuns (pentru CosminC86):

Mai gâgă mincinosu' pai tu cand spui adevarul despre bunicul tau, parca spuneai ca de la el stii treaba cu regele, acum spui ca a murit pe front. Bai nu mai delira si bate campii pe aici mincinosule.Cati ani mai puta?

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Ignor jignirile. Acuma sa trecem la subiect. Eminenta, va rog uitati-va aici http://ro.wikipedia.org/wiki/Pacifism - definitia pacifismului
http://ro.wikipedia.org/wiki/Pact_de_neagresiune - definitia pactului de neagresiune
Seamana, nu? Nu am repetat termenul tau pentru a evita monotonia.

Asta pentru ca faci iar gura mare din cauza unui termen din lexic.

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

Bai gâgă pactul Pactul Ribbentrop-Molotov, cunoscut și ca Pactul Stalin-Hitler, a fost un tratat de neagresiune încheiat între Uniunea Sovietică și Germania nazistă, semnat la Moscova, la 23 august 1939. (Asta am spus si in postarea de mai sus) Deci neagresiune intre intre cele doua tari, Germania si Uniunea Sovietica. El nu e un tratat pacifist cu restul lumi ci doar intre cele doua tari. Ca ulterior el a fost incalcat de catre Hitler si a atacat Uninea Sovietica asta e alta mancare de peste. Vrei sa-ti si desenez. Offfff, ce minti inguste.Bai, cati ani ai de pricepi asa de putin?
Gata hai ca mai plictisit, pricepi greu si uiti repede.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Din nou, ignor jignirile. Eminetule, arata-mi unde am spus ca e un tratat pacifist cu restul lumii. Pacifist intre cele doua semnatare.

Ideea era ca pacifist inseamna cam acelasi lucru cu neagresiune. Tu recunosti vreodata ca gresesti? Sau contiunui sa spui prostii desi stii ca spui prostii?

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Eu inchei discutia aici pentru ca este evident ca nu-ti recunosti greselile, ba mai mult le continui. Cu astfel de oameni nu mai am ce discuta pentru ca nu prea stii sa vorbesti in primul rand si in al doilea rand esti total pe langa subiect.

Nu prea eti in stare sa citesti un text si sa mai si intelegi ideea. De aceea voi pune punt aici. Te-as ruga sa nu mai dai reply doar sa te afli in treaba. Da reply daca ai ceva de spui. Lumea e plina de inculti. Asa ca te rog, incearca sa nu te manifesti daca ai devenit totusi unul dintre ei.

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

"Eminetule, arata-mi unde am spus ca e un tratat pacifist cu restul lumii. Pacifist intre cele doua semnatare.'
Bai varza citeste atent ce am spus, chiar esti absurdistan. Asta am spu eu pentr a lamurii mai bine tratatul Ribbentrop-Molotov. Dar daca nu pricepi ce sa-ti fac, apropo cati ani ai?

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

Auzi sefe, daca erai cu un pic slipitor la minte intelegeai tot. Eu am facut o cronologie scurta a evenimenteleor din perioada respectiva si al disculpa pe rege de ce sustine pustiulica Cosmin. Regele are pacatele lui dar altele decat s-a spus aici si nu poti acuza pe cineva de fapte inventate. Romania avea soarta facuta din 1943 fie ca nu vrea regele, Antonescu, clasa politica si toata Romania la un loc. Sferele de influienta sau impartit intre castigatori, SUA, Uniunea Sovietica si Anglia- Franta a fost mai mult decor. Acestia ne-a pecetluit soarta impotriva vointei noastre si nu regele care la randul lui a fost victima ca si restul poporului Roman. Ori tu sa vii sa spui ca mincinosul si naivul Cosmin are dreptate care habar are ce spune nu ai facut alteceva decat sa cazi in aceiasi oala cu el.
Regele Mihai a fost inlaturat de la putere de catre comunisti sub protectia armatei Uniunii Sovietice care era aici ca si ceilalti regi ai statelor vecine Regele Simeon al Bulgariei in 1946 si la 29 aprilie 1945, proiectul de revenire a regelui este zădărnicit de votul Adunării Constituante din Iugoslavia (ai cărui membri aparțin Partidului Comunist), deschizându-se astfel calea pentru instituirea regimului comunist Tito.
Intrebare-Avand in vede ca Regele Mihai a fost inlaturat in forta de catre comunisti in 1947 mai avea el posibilitatea sa plece cu aurul tarii asa cum sustine unii stiind ca tezurul tarii ca oriece tezaur al altor tari se tine la Bannca Nationala a tarii respective? Poti sustine ca regele a dat tara pe mana rusilor cand cand soarta tarilor europene se stabilise la Teheran in 1943? Nu iti trebuie prea multe minte sa intelegi asta.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Hai ca nu mai dau raspunsuri pe care nu esti in stare sa le intelegi.

Eu te parasesc aici cu eminenta ta ca degeaba-ti explic. Sa folosesc pentru prima data un termen direct. Oricat as vorbi cu tine, parca as vorbi cu peretii.

Uite un citat din raspunsul meu "Regele Mihai, nu stiu daca si-a vandut tara. Dar e foarte posibil s-o fi facut." Eu sustineam o probabilitate. Odata ce ai adus in discutie pactul RIbbentrop-Molotov, ti-am spus ca pactul nu era de neagresiune (pacifist) decat cu numele. Ti-am mai spus ca mass-media te prosteste uneori. SI ti-am spus ca acest pact a prelungit razboiul prin caracterul de "fatada" pe care la avut; astfel, mi-am intarit posibilitatea si mai mult.

Iar dai copy-paste de pe vreun site si ne arati noua? Te rog, paraseste-ne. Soarta tarii a fost 50% in mainile conducatorilor si 50% in mainile celorlalte tari, prin evenimentele la care au participat si deciziile pe care le-au luat.

"A dat pe mana rusilor" nu e tocmai o expresie relevanta aici. A trada tara nu inseamna neaparat sa o si distrugi. Este posibil ca regele Mihai sa fi vandut tara, dar nu cu niste consecinte foarte mari.

Am 17 ani daca te intrebai. Astept aceeasi sinceritate si din partea ta. Pot presupune ca mai mult de 16 nu ai dupa copy-paste pe care le faci si dupa moul de exprimare plin de ura, specific doar unui copil. Have a nice day.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Tratat pacifist nu inseamna strict cu intreaga lume. Termenul nu face referire la o gama variata de posibilitati. Astfel ca, intrebarea mea sta neclintita in picioare. Arata-mi unde am spus ca pactul a fost pacifist cu toata lumea. De ce ai aduce in discutie ideea daca nu ar avea referire la ce am spus eu? Haide! Raspunde obiectiv macar pentru o data la intrebare si nu te mai ascunde in fumul cuvintelor tale (plagiate oricum).

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

"Soarta tarii a fost 50% in mainile conducatorilor si 50% in mainile celorlalte tari, prin evenimentele la care au participat si deciziile pe care le-au luat."
Iti dau informatii corecte si tu bati campii. Soarta Romaniei fusese stabilita inainte de 23 August 1944 data la care Romania a intors armele impotriva Germaniei, in 1943 la Teheran.
La data de 23 August 1944 Romania era deja ciuntita, pe 28 iunie 1940, România a primit un ultimatum din partea Uniunii Sovietice, prin care se cerea evacuarea administrației civile și a armatei române de pe teritoriul dintre Prut și Nistru cunoscut ca Basarabia și din partea nordică a regiunii Bucovina. În cazul în care retragerea nu s-ar fi făcut în termenul impus de patru zile, România era amenințată cu războiul. Din cauza presiunilor conjugate ruso-germane venite de la Moscova și de la Berlin, administrația și armata române s-au retras pentru a evita războiul. Aceste evenimente s-au petrecut în context geopolitic mai larg, în care prin pactul expansionist Ribbentrop-Molotov din 23 august 1939, Germania nazistă și Uniunea Sovietică si-a impartit, sfere de influență teritorială în Europa Răsăriteană. Ocupația sovietică a fost întreruptă pentru scurtă vreme în 1941, după ce România a declanșat operațiunile militare de eliberare a teritoriilor ocupate de URSS dar teritoriile au fost în cele din urmă recuperate de sovietici în 1944.

"Odata ce ai adus in discutie pactul RIbbentrop-Molotov, ti-am spus ca pactul nu era de neagresiune (pacifist) decat cu numele"
Iar spui prostii, ti-am mai spus odata, pactul era de neagresiune intre cele doua tari Germania si Uniunea Sovietica dar el avea si alte tendinte, scopul declarat al acestui pact era, din punctul de vedere oficial al Germaniei, ca cel de-al Treilea Reich să-și asigure flancul estic în perspectiva iminentei invadări a Poloniei, petrecută, de altfel, cu o săptămână mai târziu, la 1 septembrie 1939. Pe de altă parte, Uniunea Sovietică voia să câștige timp, să prevină temporar o invazie germană, întrucât Armata Roșie avea prea puțini ofițeri superiori, după executarea multora dintre ei din ordinul lui Stalin. În realitate, ambele țări agresoare voiau să se asigure, cel puțin oficial, că vor avea spatele „acoperit" în procesul expansionist de împărțire în două a ceea ce rămasese neocupat și/sau neîmpărțit din Europa.

"Arata-mi unde am spus ca pactul a fost pacifist cu toata lumea."
Esti iar "găgăuţă" si spui tampenii (ti-am spus sa citesti atent) termenul de "pacifist cu toata lumea." L-AM FOLOSIT EU (nu tu) pentru a difernitia mai clar "intelegerea de neagresiune" dintre doua tari (print-un document, intelegere, etc) fata de termenul pacifism. Cele doua termene nu sunt opozabile dar nici nu inseamna acelasi lucru asa cum crezi tu cu exemplele dupa Wikipedia.
PACT DE NEAGRESIUNE = pact prin care două sau mai multe state se obligă să nu întreprindă nici o acțiune armată între ele.
PACIFÍSM = Curent politic care propovăduiește pacea și condamnă orice război, indiferent de conținutul lui; atitudinea celui care vrea pace; propovăduire a politicii de pace. Foloseste Dex-ul, e mai sanatos.

"Am 17 ani daca te intrebai. Astept aceeasi sinceritate si din partea ta. Pot presupune ca mai mult de 16 nu ai dupa copy-paste pe care le faci si dupa moul de exprimare plin de ura, specific doar unui copil,"

He, he, he, ce mic esti, stiam ca nu depasesti 20, nici macar nu ai invatat sa faci diferenta dintre ironie, mistocareala si ura.
Si iti mai dau un sfat, cand nu intelegi ceva sa nu mai spui interlocutorului ca nu stie sa vorbeasca ca te poti frige.
Am de trei ori varsta ta, oricum pe mine m-a amuzat discutia,

Multumesc, esti un simpatic.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Esti irecuperabil. Hai ca nu-mi mai pierd timpul sa mai raspund si la astea. Eu am terminat aici. laughing Daca ai de trei ori varsta mea, imi pare rau sa-ti spun, ai trait degeaba. Acuma ai mai dres-o tu cum ai mai dres-o si n-ai mai folosit jigniri. Hmm, merge; parca este o imbunatatire. Tine-o tot asa; poate pana la 80 de ani te inveti sa vorbesti. Cheers.

| Katczinsky a răspuns (pentru Hombre):

Si inca un lucru as mai vrea sa-ti zis. Eu ti-am spus ca nu esti in stare sa intelegi o propozitie, cu toti anii pe care spui ca-i ai in spate. Mai intai citeti, vezi ce-a vrut sa spuna celalalt si apoi raspunzi. Nu citesti un rand, intelegi ce vrei, si apoi ca o eminenta ce esti fugi repede pe net, copy-paste si gata; sa-mi arati mie ca esti destept. Nu asa se face. INTELEGE ce vrea sa-ti spuna celalalt. Eu pe baza a ce-ai spus tu ti-am raspuns. Dar eminenta ta n-a inteles. Pe viitor asa sa faci; demonstreaza-ti tie ca esti desptept in primul rand.
PS: Stiu ca la varsta ta personalitatea ta poate fi cu greu schimbata (psihologic vorbind). Dar esti obscur, si ar trebui revizuiri, chiar daca tie ti se pare ca esti eminent.

| Hombre a răspuns (pentru Katczinsky):

Mai taci dracu' arogantule, abia pasesti in viata si dai sfaturi. Esti la varsta in care crezi ca tot ce zboara se si mananca si imi dai sfaturi de viata. Te-ai bagat intr-o discutie care te-a depasit si batii campii aiurea, in loc sa discuti despre subiect tu esti doar Gica contra si nesimtit. Esti plin de tine si cotropit de lumea ta mistica.Si pentru ca ai intrecut masura cu idioteniile tale de sfaturi, putulica iti dau un ignore ca m-ai plictisit. What aerial.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
L-as intreba ce-ar mai face in contiuare si cum de a reusit sa traiasca pana la aceasta varsta destul de impresionanta.La multi ani! big hug

Sper ca te-am ajutat happy

| SENEX explică:

Sunt de aceeasi parere cu Hombre; din bun simt, i-as ura "la multi ani" sperand sa smulg un zambet, unui batran modest, ce duce cu sine o parte de istorie, fie ca vrem sau nu. Multumesc tuturor!

| PosteXD a răspuns:

Mai poti batrane?

| Rapunzell a răspuns:

Serviti un ceai?

| Ash17 a răspuns:

L`as intreba cum suporta el Romania asta, pentru ca eu una, m`am saturat de ea, si am doar o mica parte din varsta lui. Daca voi ajunge la varsta de 90 de ani, sper sa o sarbatoresc in afara tarii, departe de mizeriile de aici. Imi iubesc tara, dar conducatorii ei ma fac sa am indoieli.
La Multi Ani, nea' Mihai! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu l-as numi rege de deoarece Romania nu este regat.