| TechnologyWebBrowsing a întrebat:

Ce nume de familie a avut regele Mihai?

9 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nici vorba de Hohenzollern. Aceasta este familia stramosilor lui.
Numele de familie al Regelui Mihai este AL ROMANIEI, exact asa este trecut in cartea de identitate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Caută pe google sau nu ai?

| TechnologyWebBrowsing explică (pentru CristiDinBucuresti):

E un site de intrebari, care e problema? Daca nu stii, nu raspunzi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mihai I de Hohenzollern-Sigmaringen

| ChristianKalman a răspuns:

Mihai I al României a fost numele cu care el a părăsit această lume. De fapt, acesta este un titlu... În anul în care a împlinit 90 de ani, Regele Mihai a renunțat la titlurile „Hohenzollern-Sigmaringen", rupând astfel toate legăturile cu dinastia austriacă, respectându-i astfel dorința bunicului său Ferdinand I, care a vrut a-i conferi un caracter naţional şi independent dinastiei şi Casei Regale Române.

| alexandru000000000 a răspuns:

Hohenzollern

| Rose_Wild_1981 a răspuns:

Familia Hohenzollern