| thelordoftime a întrebat:

Religie sau Stiinta? Sau amandoua? Care este credinta voastra? Eu consider ca dumnezeu si toti ceilati zei sunt extraterestrii care au modelat si au ajutat rasa umana! Consider ca Dumnezeu este o rasa avanstata de extraterestrii si noi suntem pentru el ca un furnicar pe care il priveste zilnic sa vada cum evoluam! Totusi mai cred ca el isi trage energia sin sufletele noastre, din rugaciunile noastre si faptele noastre bune! Poate suntem generatorul navei lui! Ce credeti?

37 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

E cam SF povestea ta :d
Eu cred in Dumnezeu asa cum este descris in Vechiul Testament.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Neah..prea realistic.Incearca ceva cu zombie, sau cu luminite, atrage crestinismul mult mai repede.

| Rose123 a răspuns (pentru M25M):

Da,asa cred si eu. Cum se face ca in ANTICHITATE(cand oamenii se sacrificau intre ei si se comportau ca niste...animale ) s-au construit lucruri atat de impresionante prin marime, arhitectura? Cum ar fi putut acei oameni sa construiasca asa ceva? Cum ar fi putut sa mute blocurile uriase din piatra daca atunci nu exista macaraua sau ma rog... orice cu care s-ar fi putut muta blocurile? Cum se face ca aveau atat de multe cunostinte de astronomie, medicina, dar in acelasi timp se comportau ca niste salbatici, se sacrificau si discriminau? NU are logica! E doar parerea mea, dar fara un ajutor "extern" probabil noi nu am fi unde suntem azi. Si ma bucur ca exista si alti oameni care imi impartasesc convingerile!

| Xtal a răspuns:

Pleaca cu halucinatiile tale de pe TPU.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar sa existe si extraterestrii, eu tot nu sunt lamurit cine ne-a creat, sau daca suntem doar o coincidenta.

| Constantin1 a răspuns:

Dumnezeu nu e sluga la lenesi, asa ca decat sa rogi ceva mai bine i-ai multumi pentru viata, pentru darurile primite si pentru ocrotirea sa!

| Holocaust a răspuns:

Te-a inspirat Prometheus, huh?