| Darkela a întrebat:

Ce descrie cel mai bine rasa umana, dupa parerea voastra?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Egoismul, desi sunt multi care pretind ca sunt altruisti si generosi doar de dragul de a-si construi o imagine de "persoana buna si generoasa", ceea ce e exact pentru propriul lor folos, din moment ce ei s-ar simti mai presus de altii. Egoismul si urmarirea propriilor scopuri caracterizeaza cel mai adesea oamenii, din punctul meu de vedere.

6 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Rasă plină de egoism.

| AtateaConditii a răspuns:

Inteligenta.

| Darkela explică (pentru AtateaConditii):

Nu cred. Prea putini o au. Cred ca ar merge putin si *prostia* pentru ca fiecare avem putina.

| AtateaConditii a răspuns (pentru Darkela):

Oamenii nu sunt prosti, doar rai. Rautatea ii face prosti pe oameni. Pana la urma suntem cele mai inteligente fiinte de pe pamant.

| Darkela explică (pentru AtateaConditii):

De fapt, cunosc unele persoane care chiar sunt proaste. Si cum ai spus, daca rautatea ii face prosti pe oameni nu inseamna totusi ca asta e o caracteristica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Prostia ar descri-o cel mai bine.
Te pup!