| anonim_4396 a întrebat:

Sal.care considerati ca a fost cel mai mare filosof din lume?

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt multi considerati foarte mari iar trei dintre ei sunt considerati Aristotel, Socrate si Platon.Sunt si multi altii.Pana acum nu este considerat unul cel mai bun pentru ca au fost multi de cam aceeasi masura.Numai bine

| mihaibrasov a răspuns:

Eu merg pe Cioran. De ce? Pentru ca la o anumita etapa a vietii mele, proza lui (care e de fapt poezie fara rima in totalitate), m-a ajutat... Apoi m-am desprins de el, dar ramane o frumoasa amintire.

| Razvan a răspuns:

Confucius.Fiecare filozof a relatat realitatii epocii sale deci orice clasificare este irelevanta

| PhaseMorphXR a răspuns:

Nu cred ca exista "cel mai mare"... dupa ce criterii il selectezi ca fiind "cel mai mare"? Sau din ce perioada sa apartina?
Dar as spune ca Platon sau Rene DesCartes sunt notabili.

| Parker a răspuns:

Emil Cioran

| dannyella15 a răspuns:

Platon, Aristotel, Nietzche, E.Cioran.Si mai unul nou, care bate toate recordurile:Basescu

| muzicalBoX a răspuns:

Einstain

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aristotel sau Platon unul din astia love struck

| andrei90tm a răspuns:

Nu prea le am... dar se spune ca Aristotel

| Ana_2406 a răspuns:

Nu srtiu sincera sa fiu habar nu am :-d scuze nu stiu