| Dagger a întrebat:

Salut! Am intrat la medicină pe secția română. Am văzut în orar că o să am ore de engleză. Vreau să știu dacă sunt grele orele? Sau dacă examenele se pot lua? Fiindcă nu sunt așa bun la engleză și de aia.

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Da.

| dullcat a răspuns:

Buna.Engleza este una dintre cele mai usoare limbi, prin urmare nu, nu va fi chiar asa greu.Trebuie sa fiti la zi cu termenii specifici din domeniul medical si in engleza, ca doar nu va va pune sa recitati din William Shakespeare.Succes!

| johnnny123 a răspuns:

Ai intrat la medicină și te temi de limba engleză?
Este ca și cum ai fi dresor de tigri și te-ai teme de hamsteri.

| LaviniuA a răspuns:

Grele sau usoare o sa ai nevoie de engleza ca medic. Cred ca engleza o sa fie cea mai mica grija a ta. O sa vezi dupa ce incepi big grin