| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am vrut sa downloadez ceva de pe net si mi-a cerut un cod captcha. Prima data l-am gresit a doua oara a mers bine imediat a aparut repede scrisul asta " Human recognition check " a durat doar 1 secunda si dupa aceea mi-a dat acces la download. Mai exact ce e cu mesajul ala?

Răspuns Câştigător
| narutohokage_2642 a răspuns:

Salut!
Acela este un text pe care trebuie sa il scrii pentru a demonstra ca esti om si nu esti bot.
(adica un program sau un virus)
Trebuie sa il scrii de obicei cand iti faci cont pe un anumit site si uneori cand vrei sa descarci ceva.
Sayonara!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mesajul spune, aproximativ, ca a fost verificata recunoasterea ca om. Codul respectiv este un sistem de securitate pentru ca site-ul respectiv sa nu poata fi accesat de alte programe de calculator si sistemul se foloseste mai ales pentru protejarea de spam. Numai bine!

| Angel0 a răspuns:

Este ok.
Daca aparea "Madapple recognition check" era cazul sa te puna serios pe ganduri.