| HappySadness a întrebat:

Care este cea mai asemanatoare limba cu engleza?
Funda! da sa nu imi spuneti ca irlandeza ca nu va cred happy
Mesri! Fundita!

8 răspunsuri:
| angel74dm a răspuns:

Olandeza este cea mai aproape, pentru că este un amestec de engleză şi germană...

| Tudyss a răspuns:

Germana,eu stiu ambele limbi si ma mai incurc uneori, asa de mult se aseamana, de exemplu bed=bett; house=hauslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza este o limba germanica clar germana / inainte engleza era germana de azi asta acum cateva mii de ani in timp sa tot modificat dar si olandeza nu stiu daca si norvergiana ca apartine rasei ariene

| Aide a răspuns:

Din partea limbilor germanice face parte germana si engleza. deci germana. daca stii engleza inveti repede germana

| cat212 a răspuns:

1 SUA 214 809 000
2 Regatul Unit 58 200 000
3 Canada 17 694 830
4 Australia 15 013 965
5 Irlanda cca. 4 200 000
astea sunt tarile. nu stiu ce limbi se vorbesc acolo dar se zice ca in tarile respective big grin sper ca te'am ajutat!

| Denis_7019 a răspuns:

Pai asemanatoare cu engleza sunt germana si olandeza(limbi flamandce). Sper ca am fost de foloshappy.

| kiddycud a răspuns:

Germana si Engleza Americana

| SophieDutchess a răspuns:

Destul de asemanatoare este si germana.au foarte cuvinte asemanatoare si la fel si modul in care pun propozitiile in practica. happy