| alex_1884 a întrebat:

Am si eu o intrebare la care mi-ar placea foarte mult sa imi raspundeti.Nu m-am trezit de nici o ora.Am avut un vis pe care nici nu stiu cum sa-l numesc dar totusi haideti sa-i spunem o raritate de vis.Se facea ca sunt intr-o incapere dar nu stiu sigur unde, oricum undeva unde aveam treaba iar acolo era intins pe un pat marele compozitor GEORGE ENESCU.Stiam ca e mort de foarte multi ani(56 de ani comform wikipedia) dar nu m-am speriat si m-am bucurat sa-l vad.La putin timp Enescu va deschide ochii si este viu dar am fost mirat de varsta si tineretea lui, el avand doar 26 de ani deci eram undeva in urma cu cel putin 100 de ani! Stiu ca i-am facut un buletin si un pasaport si am fost foarte onorat sa-l am in fata ochilor si sa vorbesc cu el.Precizez ca nu mi-a zis nimeni varsta si cum il cheama dar stiam sigur aceste amanunte. A fost un vis foarte frumos dar nu imi pot explica de ce am avut acest vis si puteti voi va rog sa ma lamuriti:Ce inseamna acest vis? E de bine sau de rau ca un om care a fost nascut acum 130 de ani si a murit acum 56 de ani sa il visezi la inceputul vietii prin cu cel putin 100 de ani in urma si nu orice om o personalitate a Romaniei?

Răspuns Câştigător
| carminaburana43 a răspuns:

Daca ai avut sentimente frumoase in vis e de bine daca ai simtit rau inseamna rau.Iti dau un singur exemplu. Fata mea in clsa a 5 a a avut un vis care se repeta des si nu stia s-o interpreteze adica nu am stiut s=o interpretam corect.Dar era de rau ca s-a simtit mereu f rau in visele respective.Se facea ca era inspital, si vroia sa iasa de acolo dar ceva mereu o tragea innapoi.Se repeta des acest vis.Ea a crezut ca inseamna ca trebuie sa fie doctorita, a incercat sa invete in acest sens dar si-a dat seama ca nu are vocatie.Am lasat balta si ea si eu visul acela si si-a urmat vocatia de a fi pr ofesoara de limbi.Dar din pacate in primul ei an de facultate a avut accident a fost calcata de o masina si piciorul sting i-a fost operat de patru ori umblind si acum la fizioterapie.Deci a scapat greu de spital.Eu mi-am adus aminte de visul ei si acum deja stiu ce a vrut sa ne zica visul dar ce sa facem de nu l-am stiut interpreta.In orice caz starile sufletesti ce ai simtit in vis daca erau de bine de bine o sa-ti fie in viata.

8 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Eu l-am visat pe Kurt Cobain cântând în față bisericii și dacă nu știi Kurt e mort de 17 ani.
Deci visele n-au nici o relevanță, probabil l-am visat că am ascultat prea mult Nirvana în ziua aia, sau cine știe. Oricum nu-i nici de bine nici de rău, e doar un amărât de vis.
P.S. Am vsiat și că mor și n-am murit, visele nu-s reale, dude.

| DorelSudoru a răspuns:

Aaa gata mai citeste niste poezii si iti dai seama

| miradoniz a răspuns:

hee hee o întrebare, o alegoriehee hee de ce nuhee hee

| Fanatic a răspuns:

Nu vad nimic neobisnuit la visul asta

| unknownn a răspuns:

Este ceva foarte normal? Nu inteleg ce este asa anormal? Am avut si eu n-spe mii de vise ca ale tale.si cu Hitler.

| Wolfenstein a răspuns:

Probabil ca ai o imaginatie bogata si de aceea ai ca-ai visat pe marele poet George Enescu.[sau] Deoarece ai citit mult despre el si dupa cum ai scris esti pasionat de el! Funda?

| alex_1884 explică:

Ideea e urmnatoarea! il consider un vis neobisnuit deoarece nu asult Enescu si nici nu ma atras vreodata. Oricum multumesc tuturor pentru. raspunsuri!

| lina_9931 a răspuns:

Draga alex nimic nu e intamplator...