| ncristian7805 a întrebat:

nu, stiu..stiu ca nu e o intrebare normala dar,voi ati simtit vreodata ca sunteti pierduti,nu mai intelegeti ce se intampla cu viata voastra,ca totul moare exact langa voi, ca nu mai ai sanse? am trecut prin anumite lucruri care si acum ma bantuie.voi cum treceti/ati trecut peste? sunt pierdut de tot

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cat de superficial(prost) esti laughing
Sunt ateu, si nu am dat-o niciodata in depresie, de la esecuri. Nu are nici o legatura religia, cu psihicul.
Am trecut peste toate, fara sa simt vreodata ca nu am sanse, fara sa fiu tentat sa renunt.
Credinta te motiveaza sa traiesti ca in evul mediu, sa nu fii deloc open-minded. Daca te duce capul sa iti planuiesti realist o viata buna, nu trebuie sa pupi moaște si sa asculti cantarile popei, ca sa "rezisti".
Iar "greutatile vietii" trebuiesc acceptate ca atare, si depasite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu am simtit asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. De multe ori. Trebuie sa te axezi pe ceva în viața ta, toți avem un destin, avem un scop în viață, când te simți pierdut încearcă sa iti aduci aminte ca și alți oameni trec sau au trecut prin asta, nu ești singur și tu știi asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"voi cum treceti/ati trecut peste?"