| dodicuta a întrebat:

Se mai indoieste careva de existenta extraterestrilor?

Răspuns Câştigător
| ErrorFound a răspuns:

De ce? Poate au o gandire la fel de logica ca a noastra(adica fara logica).
Oamenii de cand exista au tinut-o numai in razboaie si conflicte para-militare. De ce ar fi extraterestrii diferiti? happy

70 răspunsuri:
| MariusBoy2013 a răspuns:

Extraterestri exista!

| Dope a răspuns:

Eu. Nu cred.

| ovidiu8msn a răspuns:

Eu nu am vazut nici unu. Teoretic ar trebui sa existe bacterii si alte microorganisme pe alte planete. Partea cu navele spatiale si si cu vizita extraterestrilor ce rapesc oameni, trebuie sa fi cel putin tampit sa crezi asa ceva.

| dodicuta explică (pentru Dope):

Eu sunt 100% convinsa ca exista.

| dodicuta explică (pentru ovidiu8msn):

Poate ca nu rapesc dar sigur au fost pe Pamant.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru dodicuta):

Imi poti arata o dovada /poza in sensul asta?

| dodicuta explică (pentru ErrorFound):

Oricum sunt mai evoluati ca noi.Noi avem ADN-ul 99% indentic cu al maimutelor si 50% identic cu al unei banane laughing

| dodicuta explică (pentru ovidiu8msn):

Nici nu trebuie.Trebuie sa ai un pic de minte.Crezi ca esti in stare sa intelegi?

| dodicuta explică (pentru ovidiu8msn):

Ai auzit de dogoni?

| alexandru112211 a răspuns:

Sigur exista extraterestrii, dar urasc conceptia ca ei ar veni pe pamant sa ne ucida si sa cucereasca planeta happy De ce nu ar veni pasnici?

| dodicuta explică (pentru alexandru112211):

Pai de unde ai scos ca ne vor raul? Sunt pasnici.

| ErrorFound a răspuns (pentru dodicuta):

Asa e...dar nici noi nu suntem departe de implanturi de organe upgradate. laughing

| dodicuta explică (pentru ErrorFound):

laughing

| LordBolton a răspuns:

Macar niste bacteri exista universul este mare.

| Inferno a răspuns:

Nu s-a demonstrat existenta acestora, insa tinand cont de probabilitate, daca-ar fi sa aleg intre a.) Exista si b.) Nu exista, evident as alege varianta a., sansele sa existe fiind mult mai mari.

| Inferno a răspuns (pentru MariusBoy2013):

Ai dovezi?

| alexandru112211 a răspuns (pentru dodicuta):

Ai vazut vreun film, serial, sau scenarii? Peste tot sunt rai straight face Stereotipii doar

| dodicuta explică (pentru LordBolton):

Sunt si pe Luna si pe Marte.

| dodicuta explică (pentru alexandru112211):

Facaturi.Daca ne vroiau raul eram morti de vreo 5000 de ani.

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Doar logice.Ai auzit de dogoni?

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Te luminez eu:e un trib din Africa.Ei au sulite dar arcul inca nu l-au descoperit.Roata nici atat.Dar ei stiu 2 stele binare(care se invart una in jurul la alta) care nu sunt vizibile de pe Terra nici cu telescoape, doar din spatiu.De unde stiu aia unde se alfla daca noi le-am descoperit avia acum 15 ani si ei stiu asta din mosi-stramosi? Zi tu.E clar ca le-a spus cineva.Cine decat altii de pe alte planete?

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Astept rationamentul. Nu.

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Asta nu dovedeste nimic, putea sa fie si elefantul vorbitor cel care le-a spus asta. Nu face decat sa coroboreze putin probabilitate ca extraterestrii sa existe, dar nu demonstreaza ca exista peremptoriu.

| Lizzu a răspuns (pentru dodicuta):

Urmaresti Ancient Aliens?

| dodicuta explică (pentru Lizzu):

Da.

| dodicuta explică (pentru Inferno):

Bine, ok, cum au mutat aia blocuri de 35 de tone si au facut statui din ele pe Insula Pastelui? La egipteni era o statuie la nu stiu ce faraon, si cand au verificat-o era perfect simetrica(era doar capul). Daca tu poti sculpta o piatra perfect simetric intr-o suta de ani devin servitoarea ta.

| Inferno a răspuns (pentru dodicuta):

Nu prea stapanesti logica. Faptul ca nu putem explica modul in care au fost proiectate si construite anumite constructii nu dovedeste ca ar exista extraterestrii. Ca putem pune asta si pe seama divinitatii daca vrem, a zeilor in care credeau. Sigur, este un argument, dar nu unul irefutabil.
Poate fi folosit si ca argument pentru demonstrarea existentei zeilor respectivi.

| Lizzu a răspuns (pentru dodicuta):

happy
Ei spun ca extraterestrii au ajutat omul sa descopere focul si sa faca arme. Si multe obiecte care pentru timpul respectiv erau neobisnuite.

| d00dlez a răspuns:

EU nu cred daca vor sa vina sa ma salute poate iesim la un suc laughing)

| RAY a răspuns:

Eu unu pana nu vad nu cred ca exista asa ceva